Torul’dan Dünyaya Örnek Mesaj

banner88

Torul’da 31 Mart Mahalli idareler genel seçimlerinde Muhtarlık için Torul Merkez mahalleden 6 Muhtar adayını yarıştığı seçim sonunda Muhtar seçilen Fatih Doğan, 5 rakibini alarak Zigana dağından Dünyaya Dostluk mesajı verdiler.

Torul’dan Dünyaya Örnek Mesaj

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde 31 Mart Seçimlerinde Merkez Mahalleden 6  Muhtar adayının yaptıkları örnek davranış Türkiye’nin  gündemine bomba gibi düştü. Türkiye genelinde 31 Mart Muhtarlık seçimlerinde Taraflar arasında çıkan kavgalarda 4 kişi Hayatını kaybederken 50’den fazla kişinin yaralı olduğu seçimlere Torul’da 6 Muhtar adayının gösterdiği örnek davranış Torul’dan dünyaya verilen Birlik Beraberlik mesajı  bir  anda Türkiye’nin gündemine bomba gibi  düştü.

İlçeye bağlı Merkez mahallesine muhtar adayı olan Mehmet Bayraktaroğlu, Erol Terzi, Yusuf Sivri, Osman Kandaz, Eyüp Selvi ve Fatih Doğan “Seçim günü kim kazanırsa kazansın dostluk kazansın” diyerek seçime girdi.

banner90
Günlerce mahallede seçim çalışması yapan 6 muhtar adayı bir araya geldiklerinde kazanan adayın kaybedenlere Zigana dağında yemek söyleyeceği konusunda da anlaştı.

Seçimlerin belli olmasının ardından kazanan aday olan Fatih Doğan, rakiplerini alarak Torul ilçesi sınırlarında bulunan ve “Dünyanın en lezzetli işlenmemiş eti” olarak nitelendirilen kuzu etinin bulunduğu Zigana dağında rakiplerine yemek söyledi.

Yemeği yiyip dostluk mesajları veren muhtar adayları, “Kazanan ve kaybedenler olarak birlik beraberliğimizin herkese örnek olması için toplanarak yemek yedik. Seçimler kavga gürültü değil de birlik beraberlik içinde geçmesi için bu örnek davranışı herkese göstermek istedik” ifadelerini kullandı.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir