Torul’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik günü etkinlikleri düzenlendi

banner88

Torul’da 2016 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yıl dönümü nedeniyle Torul Kaymakamlığı ve Torul Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik etkinliği düzenlendi.

Torul’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik günü etkinlikleri düzenlendi

Torul’da 15 Temmuz hain darbe girişimi Münasebetiyle Torul Kaymakamlığı ve Torul Belediyesi tarafından ortaklaşa 15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik günü etkinliği adı altında çeşitli faaliyet programları düzenlendi.

Torul’da 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü vesilesiyle Torul İlçesinde Şehit Tamer Özdemir’in kabrine ve Şehit ailelerini Ziyaret Eden ilçe Kaymakamı Onur Aykaç, İlçe Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, Torul Cumhuriyet Savcısı Töhve Selcan İnaç, Cumhuriyet Savcısı Erdem Furkan Kılınç, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Murat Bolat, İlçe Emniyet Amiri Komiser Yardımcısı Ünal Gedikli, Kurum amirleri Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karabulut,  MHP ilçe Başkanı Temel Özcan ve vatandaşlardan oluşan heyet Şehit ailelerine ziyarette bulunarak dualar edildi.

Torul Merkez Camiinde öğle namazı öncesi tüm şehitlerimiz için Kur-an’ı Kerim tilaveti ve Mevlid-i Şerif okutuldu.

banner90
Daha sonra Torul Kalesinde Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimizle sohbet eşliğinde yemek yenilerek hatıra fotoğrafı çekildi. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Atatürk Ortaokulu’nda düzenlenen Program İlçemiz Hükümet Konağı önünde toplanan vatandaşların ellerindeki Türk Bayraklarıyla Torul İlçe merkezine kadar düzenlediği yürüyüşün ardından Atatürk Ortaokulu bahçesine geçildi. İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından, Kur’an-ı Kerim okunarak dualar yapıldı.

Düzenlenen Törende Konuşma yapan Evren Evrim Özdemir yaptığı konuşmada “15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız” dedi.

Programda konuşmasında İlçe Kaymakamı Onur Aykaç,  hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet, gazilerimize de Allah'tan şifa dileyerek, sözlerine şöyle devam etti. “Unutulmamalıdır ki; bu vatan bize ecdadımızın emanetidir, Bu vatan uğruna şehadete yürümekten asla çekinmeyeceğiz ve bir an bile duraksamayacağımız, fetö terör örgütünü maşa olarak kullanan karanlık ve kirli güçler tarafından bilinmelidir. Bizler yeri geldiğinde Nene Hatun, yeri geldiğinde Seyit Onbaşı, yeri geldiğinde ise Ömer HALİSDEMİR olmasını biliriz. Milletimiz için varolan devletimize fedayı can eylemek bu millet için bir seçim değil, bilakis aşkla ve muhabbetle yapılan bir iştir” dedi.

Program sine vizyon gösterisinin ardından sondalanarak vatandaşlar dağıldı.      

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir