Torul Kalesine Şelale Müjdesi

banner88

Torul Belediye Başkanı Mimar Nidai Köroğlu, Kaçkar TV de CANLI yayın programında Tarihi Torul Kalesinin üzerinde bulunan Cam Seyir Terasının altına yazın şelale kışın buz şelalesi yapılacağının müjdesini verdi.

Torul Kalesine Şelale Müjdesi

Gümüşhane’nin Torul İlçesinin Ak Partili Belediye Başkanı Mimar Nidai Köroğlu, Torul Cam Seyir Terasında Kaçkar TV’nin yayınladığı CANLI Yayın programında  Konuşan Belediye Başkanı Köroğlu, “Tarihi Torul kalesinin üzerinde bulunan Cam Seyir Terasının altına  Harşit çayından buraya   su basılarak şuan borusunu döşedik cam seyir terasından Torul Terminal Bölgesine  yapay şelale yazın ‘su şelalesi kışın ise ‘ buz şelalesi’  bu projemizde şuan Avrupa Birliğinden proje yapacak bir Doçent anlaştık  diyerek Torululara bu   müjdeyi Canlı yayın  programında” açıkladı.

banner90
Torul Belediye Başkanı Mimar Nidai Köroğlu sadece Şelale müjdesine de yetinmedi. Torul Belediye Başkanı Köroğlu konuşmasında Torullulara bir müjde daha verdi. “Yine kaleyle bağlantılı olarak rivayetlerde ta Cenevizliler döneminden kalma olduğu şuan aşağıda surları olduğu kale kalıpları olan kalemizin de il özel idaresi ile Torul Belediyesinin katkılarıyla Kalede restore projesi yaparak buradan kaleye kaleden de Terminal bölgesine bir yürüyüş merdiveni yapma projesinin de yine Canlı yayında Başkan  Nidai Köroğlu” açıkladı.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir