Hacı Selvi Aday adaylık Müracaatını Yaptı

banner88

Torul Ak Parti Eski Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığında Yönetici olarak görev yapan Hacı Selvi, Torul Belediye Başkanlığına Aday adaylık münacatını Ak Parti Torul ilçe Başkanlığına Müracaatını yaptı.

Hacı Selvi Aday adaylık Müracaatını Yaptı

2019 Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimleri yaklaşırken Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gümüşhane’nin Torul İlçesinde de Torul Belediye Başkalığına aday adayı olmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığında Yönetici olarak görev yapan Hacı Selvi’de Torul Ak Parti İlçe Başkanlığına aday adaylık Müracaatını yaptı.

Hacı Selvi, Ak Parti kuruldu kurulalı Ak Partinin her kademesinde  görev yapan Selvi, kalabalık bir grupla beraber ile Torul Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karabulut’a  Torul Belediyesi Belediye Başkanlığına aday adaylık müracaatını yaparak  Belgeyi ilçe Başkanı  karabulut’a  teslim etti. Selvi, “Kuruluşundan buyana üyesi olduğum ve olmaktan gurur duyduğum, büyüklerimizin görev verdiği her kademede hiç tereddüt etmeden görev aldığım, AK davanın bayrağını her yerde taşımakta gurur duyan bir kardeşiniz olarak, 2006’dan beri İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bir çok biriminde yapmış olduğum hizmet, bilgi, birikim ve deneyimlerimizin de şahsıma verdiği cesaret ve güvenle milletimizin partisi AK Parti’den 2019 Mart yerel seçimlerinde Torul Belediye Başkanlığına aday adaylığımı huzurlarınızda açıklıyorum” dedi.

Hacı Selvi kimdir?

Hacı Selvi 1976 yılında Gümüşhane-Torul’da doğdu. İlk okulu Yücebelen köyünde, orta ve lise tahsilini Gümüşhane İmam-Hatip Lisesinde yaptı.

Genç yaşlarda kendi işini kuran Selvi, 1997-2004 yılına kadar Torul’da ticari faaliyetlerini sürdürdü.

 Ak Parti Torul İlçe teşkilatı kurucularından olup sırasıyla AK Parti Torul İlçe Gençlik Kolları Başkanı, Ak Parti İlçe Yönetim ve Yürütme Kurulu üyeliği yaptı. AK Parti’nin kuruluşundan günümüze kadar aktif siyasette yer aldı.

2004-2005 yıllarında Torul Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı bünyesinde SRAP( Sosyal Riski Azaltma Projesi) kapsamında görev yaptı.

banner90
2006 İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT Genel Müdürlüğü Taşıtlar Daire Başkanlığı Avrupa 1 Bölge Müdürlüğü Hareket Biriminde göreve başladı.

Hacı SELVİ İBÇD üyeliği ve Hizmet İş Sendika delegesi seçildi.

2012 yılında sırasıyla Akyolbil Merkezi Filo Komuta amirliği, Avrupa 1 Bölge Amirliği görevlerine atandı.

2013 yılında Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü Lisans eğitimine başladı.

2013 yılında Büyükçekmece ilçe hat amirliğine atandı.

2015 yılında İBB Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığına atandı ve halen yönetici olarak görevine  devam etmektedir.

Hacı SELVİ Almanca ve Arapça bilmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 19:49

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir