Bu Şehit Sahipsiz Mi!

banner88

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinin Çiftçibaşı köyünde Öğretmenlik görevini yaparken yaz Tatilini Geçirmek için memleketi Gümüşhane’ye giderken Tunceli Pülümür Karayolunda PKK’lı teröristler tarafından öldürülen Şehit Necmettin Yılmaz Sahipsiz mi kaldı

Bu Şehit Sahipsiz Mi!

Gazeteci Salih Zengin Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ölümüyle ilgili yaptığı açıklama “Tunceli Pülümür karayolunda PKK’lı Teröristler tarafından alçakça katledilerek 2017 Yılında Şehit Edilen Necmettin Yılmaz’ın ölümünden Sonra Gümüşhane Haber Gazetesinden Salih Zengin’in Şehit Öğretmenin görev yaptığı Siverek ilçesinde incelemelerinin ardından elde ettiği bilgilere göre Şehit Öğretmenin Ölüm emrini Siverek’ten PKK’lı teröristlere veren birisi olduğu iddiaları yargının gündemine alındı. Adı geçen Şüphelilerin hakkında Siverek Cumhuriyet Başsavcılığının Başlattığı soruşturma Soruşturmanın güvenliği için Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığına devredildi. Zengin Güneydoğu’da görev yapan kamu görevlileri gerçekten çok zor şartlarda görev yaptıklarına şahit oldum. Allah Güneydoğu’da görev yapan kamu personelimiz yardımcısı olsun.  Ben bu olayı Başta Gümüşhane Milletvekili Sayın Cihan Pektaş’ın büyük destekleri, Gümüşhane Valisi Sayın Kamuran Taşbilek, Gümüşhane Eski Milletvekili Prof.Dr. Kemalettin Aydın, Torul Eski Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, Köse Eski Belediye Başkanı Şerif Aygün’ün destekleri ile bu zamana kadar bu olayı getirdim. Tunceli’de devam eden Soruşturmayı bu zamana kadar kendi imkânlarım ve yukarda isimlerini yazdıklarımın katkıları ile getirdim. Kendi imkanım olmadığında yol ve konaklama paralarına sponsor olun değdiğim kişiler tarafından dilenci muamelesi gördüğümden türlü türlü iftiralara maruz kaldığımdan dolayı ben artık yoruldum. Şehit Öğretmen olayında ben üçüncü kişiyim. Önce Şehidimizin Ailesi bu Soruşturmaya tam müdahil olması lazım Evladının ölüm emrini veren kişilerin yargı tarafından cezalanmasını sağlamalıdır. İkinci Şehit Öğretmen Türkiye’nin Şehididir. Ben üçüncü kişiyim. Bana düşen görevde ben devriye girerim. Bu Olayın şuan takip eden bir Avukat yok. Bu olayı Takibi için Gümüşhaneli birçok Avukatın whatsapp hesaplarına dosyayı attım. Önce Bu davayı profesyonel bir avukat takip etmeli, Davayla ilgili fazla bilgi sahibi olduğumuzdan bize ihtiyaç duyulduğunda ben elimden gelenin fazlasını yaparım. Ama yine de bu davanın takipsizlik kararı almaması için elimden geleni yapacağım.

banner90
Gazeteci Salih Zengin Yarın Torul Kaymakamımız ve Torul Cumhuriyet Baş savcımızın ve Şehit Öğretmenin Babası Hamit Yılmaz ’ile görüşüp sonra bu olaya bir yol çizeceğiz ”dedi.  

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir