Torul’da Tarih Sempozimi yapılıyor!

banner88

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, Gümüşhane’de bir yerel Gazetenin “Haftanın Konuğu” programında yaptığı açıklamasında Torul’da Tarihi Sempozimi yapılacağını açıkladı.

Torul’da Tarih Sempozimi yapılıyor!

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, Gümüşhane’de günlük yayın yapan  bir gazetenin  “Haftalık Konuğu” programında  Gazeteci Hasan Pir’in  konuğu  olduğu programda

Torul’da bir tarihi sempozimi yapılacağının müjdesini verdi.

Başkan Özdemir,  açıklamasında şöyle devam etti “ Gümüşhane’nin en büyük tarihi zenginliğine Sahip olan Torul’un Eski Adı ‘ARDASA’ nedir. Gümüşhane’nin Torul ilçesinin eski adı Ardasa ismini eski osmanlı padişahı Tuğrul Bey den almaktadır

Başkan Özdemir Trabzon’dan girdiğinizde Zigana,  limni gölü, Torul Cam seyir Terası, Karaca Mağarası gibi tarihsel zenginliğe sahip ilçenin Tarihi sempozimi yapılması için gerekli çalışmalara başlandığını” açıkladı.

Özdemir, Açıklamasında “Torul’a Tuğrul bey ortağı diyoruz. Torul’un Tarih Sempozimi hakkında bu güzellikleri anlatmak istiyoruz. Bu zamana kadar Torul’da hiç tarih sompozimi yapılmadı. Ardasa diyoruz? Ardasa nedir bilen yok,  ardasa ismini nerden aldı bu ismi bilen yok.  Turizmden ziyade önce Torul’u anlatmamız lazım” dedi.  

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir