Torul’da Sokak Hayvanları Aç Kalmayacak

banner88

Torul Belediyesi Sokak hayvanları aç kalmasın diye Sokak hayvanlarına ilişkin yapılan projeye Torul’u hayırsever iş adamı Ferhat Tuncer’in katkısıyla ilçenin 50 farklı noktasına Su ve Mama kaplarının ilk Montajını Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir yaptı.

Torul Belediyesi Sokak hayvanları aç kalmasın diye Sokak hayvanlarına ilişkin yapılan projeye Torul’u hayırsever iş adamı Ferhat Tuncer’in katkısıyla ilçenin 50 farklı noktasına Su ve Mama kaplarının ilk Montajını Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir yaptı.

Torul Belediyesi yaklaşan kış mevsimi öncesinde sokak hayvanları için “Yaşam için bir damla su ve mama” projesini hayata geçirdi. İlçe merkezindeki 50 farklı noktaya kurulan kaplarının ilkini Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir kendi elleriyle monte ederek mama ve suyunu doldurarak vatandaşlardan proje için destek istedi.

Başkan Özdemir yaptığı açıklamasında “Daha önce belirli yerlere su ve mama kapları bırakmıştık ama portatif olduğu için şuanda çoğu yerinde yok” dedi.

Torul’da 50 Farklı noktaya konulan kapların temini ve alım noktasında Torul’u iş adamı Ferhat Tuncer’in katkılarıyla alınan kapları ilçe Sokaklarına peyderpey yerleştirilirken,  ilk Mama kabının montajını Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir yaptı.  “Torul Belediyesi olarak halkımıza hizmet ettiğimiz noktada ilçemizde yaşayan sokak hayvanlarını da unutmadık. Daha önce belirli yerlere su ve mama kapları bırakmıştık ama bunlar portatif olduğu için şuanda çoğu yerinde yok. İstanbul’da yaşayan Torul’u bir işadamımızla bağlantıya geçerek böyle bir projemizin olduğunu kendisine aktardık. O da bu projeye destek olacağını söyledi. Torul’u işadamımız Ferhat Tuncer’e bize yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

banner90
“Torul Halkından Destek İstedi”

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir ilçe ’de yapılan mama kaplarının  ve sokak hayvanlarının aç kalmamasın diye yaptığı açıklamasında  “Biz de bu bağlamda kent merkezindeki 50 farklı noktaya su ve mama kaplarını monte ettik. Bu proje sadece Belediye’nin kendi başına yapabileceği bir proje değil. Halkımızı da bu konuda bize destek olmaya çağırıyoruz. Evlerinde artan yemeklerini çöpe dökmektense bu mama kaplarına dökebilirler. Bunlar çok sağlam, sökülemiyor ve zarar veremezler. Halkımızla birlikte bu projenin devamlılığını istiyorum. Sokak hayvanlarını toplayıp barınaklara göndermek aslında bir çözüm değil. Bu bağlamda bütün Torul halkından destek istiyorum. Halkımızla birlikte bu projenin sürekliliğini sağlayacağız” diye konuştu.

“Herkes bu kaplara yem ve su koysa cennet orada”

Montajı yapılan mama kaplarını meraklı gözlerle izleyen ve kendisinin de sürekli kuşları yemlediğini ifade eden 85 yaşındaki Hikmet Tonyalı da projenin çok güzel bir çalışma olduğunu belirterek, “Herkesin bu konuda elinden geleni yapmasını istiyorum. İnsanın içinde olacak bu iş. Herkes bu kaplara yem ve su koysa cennet orada. Çocuklarımızın açlığına dayanamıyorsak bu hayvanların da aç kalmasına dayanmamamız gerekiyor” dedi.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir