Torul’da Seracılık Dönemi Başlıyor

banner88

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir’in Torul’da 37 farlı Seracılık Projesi Belediye ve İller Bankası arasında gerçekleşen proje üzerinde yapılan düzenleme ve açıklama sonucunda Torul’da 37 Sera Projesi ilgili kurulun onayından geçti

Torul’da Seracılık Dönemi Başlıyor

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir’in ilk Projesi 9 bin metrekare üzerine kurulacak 37 farlı seranın toplam maliyeti 1.Milyon TL olarak belirlendi. Projeden yıllık beklenilen maliyet ise 1 Milyon 184 bin TL olacağı tahmin ediliyor.

banner90
Torul’da 37 Sera Yapılıyor

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, vira bismillah diyerek Torul için hazırlanan ilk proje 37 Farklı seranın Torul’a kurulacağını Belediyenin Sosyal paylaşım sitesinden kamuoyuna duyurdu.  Torul’da 37 Farlı Seranın 1 tanesi 240 Metrekarelik alandan oluşturulması bekleniliyor. 9 bin Metrekare alan üzerinde kurulması beklenilen 37 farlı seranın hayata geçmesiyle birlikte Torul’a istihdam anlamında yılda ortalama 1.Milyon 184 bin gelirin geleceği açıklandı.

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir’in 37 Seranın Torul’da kurulması ile yaptığı açıklamasında  “İller Bankası ve Belediye Başkanlığımız ortaklığında, seçim döneminde de vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi sera projemizi hayata geçirme noktasında gerekli düzenleme ve alt yapı çalışmalarımızın neticesinde bu projemizi onaylattık. Geçtiğimiz aylarda Ankara ziyaretlerimizde Milletvekilimiz Hacı Osman AKGÜL ve ilimiz eski Milletvekili hemşehrimiz Prof. Dr. Kemalettin Aydın hocamız ile de bu projemiz ile alakalı istişarelerde bulunduk. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum, bu projenin hayata geçirilmesi noktasında önemli adımları oldu. İnşallah yakın zamanda sera bölgemizin alanında gerekli çalışmalar neticesinde atacağımız somut adımlarla birlikte ilçemize bu projemizi kazandıracağız. Çalışmalarımız ve söz verdiğimiz projeler ile alakalı planlanan koordinasyonlarımız ve temaslarımız devam etmekte. Gece gündüz demeden ilçemiz için çalışmalarımıza ekibimiz ile birlikte devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir