Torul’da Sera İçin İlk Kazma Vuruldu

banner88

Torul Belediye Başkanlığı, ilçedeki projelerine bir yenisini daha ekliyor

Torul’da Sera İçin İlk Kazma Vuruldu

Torul Belediye Başkanlığı, ilçedeki projelerine bir yenisini daha ekliyor

banner90
Geçtiğimiz aylarda Torul Belediyesi ile İller Bankası arasında gerçekleşen proje kapsamında maliyeti 1 Milyon TL olacak Sera projesi ilgili kurulun onayından geçmişti.

Gerekli prosedürlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasının ardından bu projeyi hayata geçirmek için bir an önce çalışmalarına başlayan Torul Belediyesi, sera projesinin ilk kazmayı vurdu. Torul ilçesi Çit Deresi Mevkii’nde 9095 m2 alanda toplamda 37 serayı içerisinde barındıracak projenin çalışmalarına başlanıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Torul Belediye Başkanı Evren Evrim ÖZDEMİR, “Seçim dönemimizde de ilçemize söz verdiğimiz projelerde biriydi. Üretim ve istihdam alanında ilçemize katkı sağlayacak olan bu projemizin çalışmalarına bugün itibariyle başlanıldı. 9095 metrekarelik alan üzerinde yapılacak olan 37 adet seramızda mevsimine göre sebzeler üretilecek ve bu üretim sayesinde ilçemize ekonomik anlamda katkı sağlayacak olan projemizin şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah planladığımız projelerimiz ile Torul’umuza hizmet noktasında çalışmalarımız ekibimizle birlikte üstün gayretlerimiz ve hemşehrilerimizin dualarıyla devam edecek.” İfadelerine yer verdi.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir