Torul’da Bayram Bereketi

Torul tarihi Torul Kalesinin üzerinde 240 Metre yükseklikte bulunan Cam Seyir terasında hem korku dolu anlar hem de bol bol şelfi çektirenler Kurban Bayramı tatili boyunca Cam seyir terasına 10 bin 756 kişi ziyaret etti.

Torul’da Bayram Bereketi

Torul tarihi Torul Kalesinin üzerinde 240 Metre yükseklikte bulunan Cam Seyir terasında hem korku dolu anlar hem de bol bol şelfi çektirenler Kurban Bayramı tatili boyunca Cam seyir terasına 10 bin 756 kişi ziyaret etti.

Gümüşhane’nin Zigana Dağının zirvesinin eteklerinde bulunan ilin en güzel ilçesi tarihi Torul Kalesinin üzerine yapılan 240 metre yükseklikte bulunan  ‘Cam Seyir Terası’ 4 Günlük Kurban Bayramı 2 günde Cumartesi Pazar tatili süresinde Cam Seyir Terasına Kurban Bayramı bereketi diyerek tam 10 bin 756 yerli ve yabancı ziyaretçi ağırladı.

Cam Seyir Terası Büyülüyor!

Gümüşhane Zigana dağı Karaca Mağarası karayolu üzerinde bulunan Tarihi Torul kalesinin üzerinde Eski Başkan Köroğlu’nun katkılarıyla Tarım ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilip Turizme açılan Torul cam Seyir terası işletmeciliğini Torul Belediyesine devredildi. Cam Seyir Terası ziyaretçi alımına açıldığı günden bu güne Cam Seyir Terasına Ziyaret yerli ve yabancı ziyaretçilerin sosyal medya hesaplarından Torul Cam Seyir Terasında Fotoğraf çekilip de kendilerini büyüleyen cam seyir terası 90 metre karelik alanda aynı anda üzerinde 50 ziyaretçiyi taşıyabilecek özelliğinde bulunan cam seyir terası açıldığı günden bugüne kadar Toplam 105 bin 220 toplamda 296 bin 456 ağırladı.

Bayram Tatili 9 Gün olsaydı Bayram Cirosu daha yüksek olurdu

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, Gümüş koza Gazetesine   yaptığı açıklamasında “Trabzon’dan gelen ziyaretçilerimiz, Zigana Dağı, Torul Cam Teras ve Karaca Mağarasına uğramadan gitmiyor. Bayram 9 günlük bir tatil olsaydı çok büyük bir yoğunluk bekliyorduk ancak beş gün oldu yine de yoğun geçirdik. Bayram boyunca 10 bin 756 ziyaretçiyi ağırladık. Bu yıl içerisinde gelen ziyaretçi sayımız 105 bin 220 toplamda 296 bin 456 ziyaretçiyi ağırladık” ifadelerini kullandı.

Başkan Özdemir, “Cam terası gezmek için gelen misafirlerimiz için çocuk parkı, yöresel ürünleri tatma imkanı ve hoş bir manzaralar karşılaşıyorlar. İlçemizle ilgili hediyelik eşyalar bulunuyor. Yerli turistler ağırlamakla beraber, Arap kökenli çok fazla turist ağırlıyoruz. Cam teras ülkemizde önemli bir yere sahip ve daha iyi projelerle cam teras daha da canlanacak” dedi.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

sanalbasin.com üyesidir