Torul’a Eylül Karı Yağdı

Gümüşhane'nin Torul İlçesinin Yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı ile birlikte yaklaşık 1500- 2000 rakımlık yaylalar adeta beyaz örtü ile örtüldü.

Torul’a Eylül Karı Yağdı

Gümüşhane’nin Torul İlçesinin Yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı ile birlikte yaklaşık 1500- 2000 rakımlık yaylalar adeta beyaz örtü ile örtüldü.

Torul’un 1500-2000 rakımlı yaylalarına Eylül ayında yılın ilk karı düştü.  Yılın Eylül ayında hava sıcaklıklarının birden düşmesiyle birlikte Etkili olan kar yağışı ilçenin yaylalarını beyaz gelinle süsledi.  Hafta sonu tatilini fırsat bilenler yaylalara akın ederek bol bol hatıra fotoğrafı çekilerek sosyal medyadan paylaşarak beğenilerini artırmayı hedeflediler.

Sadece Torul ’değil Doğu Karadeniz Bölgesine bağlı Trabzon, Gümüşhane, Giresun ve Samsun illerinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altına düşmesiyle birlikte Trabzon –Gümüşhane, Giresun  ve samsun illerinin yüksek kesimleri bir anda yağan kar yağışı ile birlikte bir anda beyaz gelinliğe büründü.

Doğu Karadeniz Bölgesinin Sahil kesimlerini bir anda etkisi altına alan yağmur ve soğuk hava Yüksek Kesimlerde ise kar yağışı etkili oldu.

Sonbaharın gelmesiyle  birlikte  Gümüşhane, Trabzon Giresun, Ordu ve Samsun illerinin  Sahil kesimlerini bir anda etkisi altına  alan yağmur yağışları yüksek kesimlere yağan kar  5 santime ulaştı.

Sevgi Bilge

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir