Torul Devlet Hastanesinin Demirbaş Cihazı Kayıp!

banner88

Torul Devlet Hastanesi Diş Polikliniğinin 4.000$ Dolar Değerinde olan Kodak marka 5100 RVG Diş Röntgen cihazı Diş Polikliniğinin demir baş eşyası olmasına rağmen Hastane Demir başı olan cihaz artık yok!

Torul Devlet Hastanesinin Demirbaş Cihazı Kayıp!

Torul Devlet Hastanesi Diş polikliniğinin Kodak marka 5100 RVG Diş Röntgen cihazının bakmayın küçük bir kablo cihazı olmasına bakmayın büyük bir Röntgen cihazının gördüğü hizmeti gören cihazın bugün piyasa değeri 4.000$ dolarlık Cihaz Hastanenin demir baş eşyası olmasına rağmen ilgili cihaz şuan Hastanede bulunmuyor iddiaları ile ilgili yetkili kurumların gerekli açıklamayı yapmalarını önemsiyoruz.

Gümüşhane Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine bağlı Torul ilçe devlet hastanesi diş polikliniğinde bulunması gereken ve şu anki değeri 4000$ civarında olan RVG görüntüleme cihazı Trabzon’da faaliyet gösteren bir firmaya verildi ve bir daha geri alınmadı.

banner90
Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde hayata geçirilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi, Türkiye'de takdir gördüğü gibi uluslararası alanda da takdir toplayarak Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın Küresel Amaçlar Eylem Ödülü'ne layık görüldü. Ancak, Gümüşhane Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bu projeyi layık görmeyerek projeye aykırı hareketle sıfır atık kovalarında biriken atıkları biriktirip Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından belirlenen toplayıcı firmaya vermek yerine, atıklar çöpe dökülüyor.

Gümüşhane Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde sürekli işçiler sözleşmeleri gereği haftalık 45 saat çalışması gerekirken 40 saat çalıştırılıyorlar. Aylık 2,5 gün eksik çalıştırılan işçilerin her birinin kamu zararı aylık ortalama 1.000TL civarındadır.

Küçük bir sağlık tesisi olan Gümüşhane Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Cumhurbaşkanlığının tasarruf tedbirleri hakkındaki genelgesine ve Sağlık Bakanlığının (TGAP) tasarruf tedbirleri (özellikle laboratuar hizmet alımlarına da vurguda bulunuyor) talimatlarına aykırı hareket ederek laboratuar hizmet alımlarını rahatlıkla yapabilecek 9 adet kadrolu laboratuar teknisyeni olmasına rağmen, yıllık 3.5 milyon ile 3.8 milyon TL karşılığında bu hizmet alımını özel şirketlere yaptırmakta ve ayrıca 9 kadrolu teknikerin maaşını ödemektedir.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir