Torul Belediyesine ve Kaymakamlığına Saygısızlık

banner88

Kocaeli Gümüşhaneliler vakfının Uluslararası Fuar Merkezinde Düzenlediği ‘Gümüşhane Tanıtım günlerine yaptığı büyük saygısızlık affedilemez.

Torul Belediyesine ve Kaymakamlığına Saygısızlık

Kocaeli Gümüşhaneliler vakfının Uluslararası Fuar Merkezinde Düzenlediği ‘Gümüşhane Tanıtım günlerine yaptığı büyük saygısızlık affedilemez.

Kocaeli’nde düzenlenen 2. Gümüşhane Tanıtım Günlerinde Kelkit, Şiran Köse Kürtün,  Belediye ve Kaymakamlık stantlarının üzerine Belediye ve Kaymakamlığın ismi ve logoları asıldı.  Torul Belediye ve Kaymakamlık standının üzerine Torul Belediyesi ve Torul Kaymakamlığı yazısı yazılmadı.

Kocaeli Gümüşhane Tanıtım Günlerine Ziyarete gelen Torul’ular diğer Belediye ve Kaymakamlık stantlarının üzerinde Kaymakamlık ve Belediye standının yazılarını gören ve Torul Kaymakamlığı ve Torul Belediyesi standının üzerinde yazı yazılmamasını büyük bir nefretle kınayan Torul’ular Kocaeli Gümüşhaneliler vakfına ateş püskürdü.

Kocaeli Gümüşhane Vakfı Torul’dan Özür Dileyecek

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı tarafından düzenlenen Gümüşhane tanıtım günleri adı altında düzenlenen etkinlikte Diğer Kaymakamlık ve Belediye stantlarında isim yazılarak Torul Kaymakamlığı ve Torul Belediyesinin standının üzerine bir isim yazdırmaktan aciz kalan vakıf yönetimi Gümüşhane’nin en büyük Turizmin başkenti olan Torul’u üvey evlat görerek ilçeler arasında yaptığı ayrımcılıktan dolayı Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Tüm Torul’ulardan özür dilenmelidir.  

banner90
Torul Kaymakamlığı ve Torul Belediyesine Torul’ulardan çağrı

Kocaeli Gümüşhane Tanıtım Günlerine katılan Torul’u vatandaşlar tüm İlçe Kaymakamlık ve Belediye stantlarının üzerine isimleri yazarak Torul Kaymakamlık ve Belediye Standının üzerine isim yazılmadığını gören Torul’u vatandaşlar Torul Haber sitesine yaptığı açıklamada “Torul Kaymakamlığına ve Torul Belediye Başkanına ortak çağrıda bulundu. Torul kaymakamlığımıza ve Torul Belediyesine kasıtlı olarak  yapılan  bu ayrıştırıcılık,  bölücülük, saygısızlığını yapan Gümüşhane Kocaeli Gümüşhaneliler vakfının bundan sonraki etkinliklerinin hiç birine  Torul Kaymakamlığımız ve Torul Belediyemizin katılmamasını  Torul’lular olarak istiyoruz” şeklinde açıkladılar.

Kocaeli Gümüşhaneliler vakfı Yönetimi İstifa Etmelidir

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfının Düzenlediği Gümüşhane Günleri adı altındaki etkinlikte Kocaeli Gümüşhane Tanıtım günlerinde olan Gümüşhane Haber Gazetesi ve Torul Haber’in imtiyaz Sahibi Salih Zengin, Gümüşhane Tanıtım günlerine isim yazmama  olayını araştıran Gazeteci Zengin, yaptığı açıklamada şöyle konuştu. “Kocaeli Gümüşhane Tanıtım Günlerinde  başından sonuna kadar etkinlik alanındaydım. Torul Kaymakamlığımızın ve Torul Belediyemizin standının üzerinde isim yazmadığını  vakıf yöneticilerine bizzat sordum. Vakfın yönetim kurulu üyelerinden birisi orada bize abi isimler yazılırken  ben o süreci iyi biliyordum. Yazıları yazan ekip Torul Belediyesini aradı Stantların üzerine yazılacak olan yazı için masrafı 100 veya 150 TL kadar bir masrafı olduğunu açıkladı. Torul Belediyesi’ de bu parayı vermiyoruz biz yazacağız çeklinde söylemiş. Hemen akabinde Gümüşhane Günlerini organize eden Firmanın yetkilisiyle konuştum. Biz böyle bir para kimseden talep etmedik. Bizim gözümüzden kaçmış olmalıdır. Bize söyleseydiniz biz yazdırır asardık şeklinde cevap aldık. Organizasyon firmasının gözünden kaçtı diyelim bu olay neden sade Torul standında bu olay diğer ilçe belediyeler standında olmadı sorusu da kafaları kurcalıyor. Bakın Gümüşhane kültürün  adı altında düzenlenen etkinlikte  25 Gümüşhaneli olmayan stant açıldı  sadece 10 Gümüşhaneli stant vardı. Bir Gazeteci olarak değil bir Gümüşhaneli vatandaş olarak soruyorum  Gümüşhane günlerin adı altında düzenlenen Gümüşhane kültürünü 10 Gümüşhaneli esnaf 25 Gümüşhaneli olmayan esnaf ile mi tanıtacaksınız. Öte yandan Bolulu bir firma gelecek alanda döner satacak üzerine  Kelkit döneri yazılacak  kimsenin sesi çıkmayacak  bu  mu Gümüşhane kültürü  onun için yazılıp çizilecek çok şey var ama inan değmez Kocaeli Gümüşhaneliler vakfını kimse eleştirmiyor. Ancak vakfın yöneten zihniyet Gümüşhane kültüründen uzak olması nedeniyle küçücük akıllarınca ayrımcılık yapmaya çalışan Kocaeli Gümüşhaneliler vakfının yönetimi acilen istifa etmelidirler veya  vakfın kurucu üyeleri mütevelli heyeti  acilen toplanıp mevcut yönetimi fes etmelidir” şeklinde açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 09:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir