Kurban Bayramı Mesajları

banner88

Tüm İslam Aleminin Mübarek Kurban Bayramı Mübarek Olsun, Allah Sağlıklılık sıhhatli nice bayramlar dileğiyle

Kurban Bayramı Mesajları

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek,

Milli birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı pekiştirerek milli ve manevi değerlerimizin idrakine varmamıza vesile olan müstesna günlerden Kurban Bayramı’na bir kez daha erişmiş bulunmaktayız.

Türk milleti iyi günde, kötü günde birlik olabilme, kenetlenebilme kabiliyeti sayesinde binlerce yıldır ayakta kalmayı başarmıştır. Bu nedenle bayramları cennet vatanımız için şehit düşmüş ecdadımızın aziz hatırasına yakışır bir şekilde birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesi için önemli bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

Bu vesileyle bu toprakların vatanımız olarak kalması, ezanların susmaması, bayrakların inmemesi huzur ve güven ortamı içerisinde bu güzel günleri idrak edebilmemize imkân sağlamak için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.

Yüce Rabbimize kayıtsız teslimiyetin göstergesi ve aynı zamanda öksüz, yetim ve ihtiyaç sahipleriyle kucaklaşmanın, yardımlaşma ve yakınlaşmanın da sembolü olan Kurban Bayramının gönüllerimize ferahlık, hanelerimize mutluluk, Ülkemize aydınlık getirmesi temennisiyle, değerli Gümüşhaneli hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, sağlık ve esenlik içerisinde daha nice bayramlara ulaşmamızı Cenabı Allah’tan diliyorum.

Ercan Çimen Gümüşhane Belediye Başkanı Bayram Mesajı

Paylaşma ruhumuzun arttığı bir Kurban Bayram’ını idrak edeceğimiz bu günlerde kardeşlik ve birlik içerisinde olmamızın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar; sevgi, kardeşlik, paylaşma ve dayanışma gibi insani değerleri pekiştiren, toplumda barış ve huzur ortamının tesisine vesile olan özel günlerdir.

Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Kurban ile Allah’a olan itaatimizi ve teslimiyetimizi gösteririz.

Kurban Bayramı, İslam’ın beş şartından biri olan Hac vazifesinin ifa edildiği günlere sahip olması hasebiyle de ayrıca öneme sahiptir. Şu anda kutsal topraklarda Hac farizasını yerine getirmek için bulunan kardeşlerimizin ibadetlerinin kabul ve makbul olmasını Rabbimden diliyorum.

Bu güzel günlerin coşkusunu ailenizle, sevdiklerinizle birlikte doyasıya yaşamanız temennisiyle; Kurban Bayramı’nı tebrik eder, islam alemi ile birlikte tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.

Gümüşhane üniversitesi Rektörü Halil İbrahim Zeybek Bayram mesajı

Gümüşhane üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Kurban Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayımladı. Rektörümüz mesajında şu noktalara değindi:

“Bizleri bir Kurban Bayramı’na daha kavuşturan Rabbimize şükürler olsun. Bizi millet yapan değerlerin can bulduğu, millet olarak sevinç ve mutluluğumuzun doruk noktasına ulaştığı bir Mübarek Kurban Bayramı’na daha erişmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, insanları birbirlerine sevgi ve saygı içerisinde yaklaştırır. Yine aile fertlerinin, akraba, dost ve arkadaşların bir araya gelmesini sağlar, özlemleri giderir, her türlü dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturur, dostluğu, samimiyeti güçlendirir. Bayramlarımız bizlere uzakları yakınlaştıran, bir gönül kazanma seferberliğinin olduğu, aramızdaki muhabbeti pekiştirme vesilesi olan günlerdir. Bayramlar sevdiklerimizle kutlanınca anlam kazanır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gümüşhane Üniversitesi ailemiz ve Gümüşhaneli hemşerilerimiz ile tüm milletimizin Mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlar, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini dilerim.”

Ak Parti Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş'ın Bayram Mesajı 

Hoşgörü, sağduyu, kardeşlik, paylaşma ve yardımlaşma gibi yüksek manevi değerlerin
en derinden hissedildiği, geleneksel değerlerimizin yaşatıldığı, kırgınlıkların unutulduğu bir Kurban Bayramı’nı daha idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Millet olma bilincini hissettiğimiz bu müstesna günler manevi iklimi ile bir taraftan
bizi Rabbimize yakınlaştırırken, bir taraftan da insanlığımıza mana ve derinlik katmaktadır. Hayatın akışı içerisinde unuttuğumuz değerleri bir kere daha gözden
banner90
geçirmemize ve sırât-ı müstakim üzere hareket etmemize vesile olur.

Her zaman olduğu gibi bu bayramda da milletimizin huzuru ve güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan güvenlik güçlerimize ve kamu görevlilerimize görevlerinde kolaylıklar diliyoruz. Bu mübarek günde şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize hayırlı ve uzun bir ömür diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta değerli hemşehrilerimiz olmak üzere
milletimizin ve bütün İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik eder; bayramın getirdiği kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma ruhunun bütün dünyaya hâkim olmasını
Cenâb-ı Allah’tan diliyoruz.

AK Parti il Başkanı Av. Celalettin KÖSE, Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesajı

‘’Milletçe dinimizde önemli yeri olan, müstesna zaman dilimlerinden bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın ve Bayramı hep birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Dini Bayramlarımız, milli birlik ve kardeşliğin, iyilik ve güzelliklerin, yardımlaşma ve dayanışma duygularının her zamankinden daha fazla hissedildiği ve yoğunlaştığı önemli günlerdir.

Bu kutlu günler vesilesiyle; aziz şehitlerimiz ve onların bizlere birer emaneti olan aile fertlerini ve yakınlarını birkez daha minnetle ve şükranla hatırlamak, kahraman gazilerimiz ve ailelerini unutmamak, akrabalık ve komşuluk bağlarını pekiştirmek, aile büyükleri ve tüm sevdiklerimizle hemhal olmak ve kucaklaşmak bizi daha da güçlü kılacaktır.

Unutmayalım ki, Bayramlar paylaştıkça anlam kazanır. Onun için, bugünlerde ülkemizin ve milletimizin geçtiği bu zor süreçte yaşanan sıkıntılar, güçlükler ve zorlukların üstesinden gelmeyi bilen bir millet olarak, birbirimize daha çok candan ve gönülden sarılalım. Kardeşliğimize halel getirmek isteyen, ayrılık ve nifak tohumları ekmeye çalışan şer odaklara fırsat vermeyelim.

Bayram süresince sergilenen bu güzel hasletlerin sadece Bayram günleri ile sınırlı kalmaması, tüm toplumumuzu kuşatması ortak dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm aziz Gümüşhaneli hemşehrilerimin Kurban Bayramını gönülden kutlar, Bayramın Ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa sevgi, hoşgörü, kardeşlik, huzur, güven, birlik ve beraberlik getirmesini temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım.”

İsmail Akçay Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bayram Mesajı

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Akçay mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının en üst düzeyde yaşandığı, karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu bir Mübarek Kurban Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kültürümüzde ve inancımızda önemli bir yeri bulunan bayramlar, toplumsal huzur ve barışın sağlanmasında, milli ve manevi duygularımızın canlı tutulmasında, millet olma bilincinin ve birlikte yaşama iradesinin güç kazandığı anlamlı günlerdir.

Bu vesileyle; Kurban Bayramı’nın milletimize, ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa huzur getirmesini temenni ediyor, tüm İslam aleminin  Kurban Bayramını en iyi dileklerimle kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde bir bayram geçirilmesini diliyorum.”

                                                                                                                               

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2019, 22:53

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir