Ayeser Yayla Şenliği 25 Ağustos’da

banner88

Torul Atalar köyü geleneksel “Ayeser yayla şenliği” Atalar Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Köy Muhtarı Yılmaz Ünlü ’nün desteklediği Ayeser Yayla şenliği 25 ağustos pazar günü yapılacak.

Torul Atalar köyü (Zimera) geleneksel  “Ayeser yayla şenliği”  Atalar Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Köy Muhtarı Yılmaz Ünlü ’nün desteklediği Ayeser Yayla şenliği 25 ağustos pazar günü yapılacak.

Gümüşhane’nin Torul İlçesine bağlı Atalar Köyünün asırlardır geleneksel olarak devam ettirdiği Ayeser Yayla Şenliği bu yıl Atalar köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Köy Muhtarı Yılmaz Ünlü ‘nün ortaklaşa düzenlediği geleneksel Ayeser yayla şenliği bu yıl 25 Ağustos Pazar günü yapılacak.

Ayeser Yaylası Atalar köyünün yaylasının başında olan genelde tek dükkan diyerek bilinen düzlükte atalar köyü bu şenliği atalarımızdan bizlere miras kalan bu geleneksel yayla şenliği  bizlere ata mirasıdır. Bizler bu ata mirası Ayeser yayla şenliğini bizden sonraki kuşaklara bırakarak bu gelenek böyle devam edip gidecektir.

banner90
Ayaser Yayla şenliği köyümüzün organize ettiği şenlikte bir birinden  farklı değerli sanatçıların sahne aldığı  yayla şenliğinde Gümüşhane ve Trabzon yöresinden yoğun ziyaretçi ağırlığı olan Ayeser Yaylası kemençenin Susmadığı horon halkasının kesilmediği  Zigana dağının zirvesinde  günün stres ve yorgunluğunu atmak  için muhteşem manzarası ile insanı büyüleyen  özelliğe sahiptir.

25 Ağustos 2019 Pazar Günü Yapılacak olan Ayeser Yayla şenliğinde sahne alacak sanatçılarımız Sabahattin Yanık, Hasan Yavuz, Aslan Zengin, Ünal Ünlü, Gökhan Ünlü, Gökhan Zengin, Bayram Şaş, Abdul Gedik, Osman Kuru ve İnan Ayhan sahne alacak

Ayeser Yayla şenliğin organize eden  Atalar köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine ve Köyümüzün Muhtarı Yılmaz Ünlü’ye böyle güzel bir organizeye ev sahipliği  yaptığından dolayı   Torul Haber ailesi olarak teşekkür ederiz.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 21:23

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir