Vekile Torul’a Gelme dedi.

banner88

Torul Ak Parti Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, Gümüşhane Milletvekili H. Osman Akgül, Seçim çalışmaları nedeniyle bölgeye gelen Akgül’e Bir daha Torul’a gelme dedi. Başkan Köroğlu Görevinden oldu.

Vekile Torul’a Gelme dedi.

Ak Parti Torul Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Nidai Köroğlu, Günebakış Gazetesinde çıkan habere göre Başkan Köroğlu, Cumhur İttifakı aleyhine sözleri nedeniyle Genel Merkez tarafından seçimden el çektirildiği ortaya çıktı.

CUMHUR İTTİFAKINA KARŞIYDI

Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, Ak parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Seçimlerde ve Mahalli idare Seçimlerinde Ak Parti ve MHP arasında Cumhur ittifakına ve Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok önemsediği “Cumhur İttifakı’na”  karşı olan Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, seçim çalışmaları boyunca Cumhur İttifakını reddeden beyanatlar vermesi, seçime katılamamasına neden oldu. Her seçim platformunda “Torul’da iki aday var, Cumhur İttifakı yok” yönünde sarf ettiği sözler, Ak Parti kurmayları tarafından uyarılmasına rağmen Köroğlu’nu durduramadı. Köroğlu, son olarak Ak Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül’ün düzenlediği ve MHP adayı Evren Evrim Özdemir’in de bulunduğu toplantıda Cumhur İttifakı’nın karşısında olan tavrını sürdürdü. Gümüşhane Milletvekili Akgül’ün, “İki aday olsa da hep birlikte Cumhur İttifakı için çalışıyoruz” sözlerine karşın “Burada iki aday yarışıyor, ittifak yok” sözleriyle karşılık veren Köroğlu, Milletvekili tarafından tekrar sözlü olarak uyarıldı.

TORUL’DA SEÇİM ÇALIŞMASI YAPMA!

Gümüşhane Milletvekili H.Osman Akgül ve Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse,  seçim çalışmaları için Torul’da Seçim çalışmaları sırasında Torul MHP Seçim bürosunu Ziyaret eden Ak Parti Gümüşhane Milletvekili H.Osman Akgül, burada yapılan Toplantının ardından sonra Başkan Köroğlu,  Cumhur ittifakına olan kızgınlığı sokakta da devam etti. Başkan Köroğlu, Gümüşhane Milletvekili H.Osman Akgül’e seçim çalışmalarında bir daha Torul’  gelme diyerek gerginliği devam ettirdi.

banner90
ÖNCE GAZETECİYE SONRA VEKİLE TORUL’A GELME DEDİ

Torul Belediye Başkanı Hakkında Haber Yapan Gümüşhane Haber Gazetesinin Sahibi Salih Zengin’e de Belediye personeline bir daha Torul’a gelme diyerek Gazeteci Salih Zengin’i tehdit ederek Sosyal Medya tarafından da Gazeteciye Saldırı yapan Başkan Gazeteciden Sonra Gümüşhane Milletvekili H. Osman Akgül’e de bir daha Torul’a gelme cesaretini göstererek Vekile Sen bir daha Torul’a gelme diyen Başkan bu sözünden görevinden oldu.

AKPARTİ GENEL MERKEZİ İSTİFASINI İSTEDİ

Ak Parti Genel Merkezi yaptığı soruşturma sonucunda Ak Parti Torul Belediye Başkan adayı Nidaİ Köroğlu’nun seçimlerden çekilmesi gerektiği yönünde görüş birliğine vardı. Ak Parti Gümüşhane İl Başkanlığı’na yapılan tebliğ sonrası, Köroğlu adaylıktan istifasını sundu.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir