Şiran Belediye Başkanı Mazbatasını Aldı.

banner88

Gümüşhane’nin Şiran ilçe Belediye Başkanı Mutlu Özel ve Yeşilbük Belde Belediye Başkanı Sezai Doğan ilçe Seçim kurulundan mazbatalarını alarak göreve başladılar.

Şiran Belediye Başkanı Mazbatasını Aldı.

31 Mart’a yapılan Mahalli idareler Genel Seçimlerinin ardından Gümüşhane’nin Şiran ilçesinden Milliyetçi Hareket Partisi MHP’nin Şiran Belediye Başkan adayı Mutlu Özel ve Yeşilbük MHP Belde Belediye Başkanı Sezai Doğan, seçimleri kazanmasının ardından İl genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatalarını aldılar. Başkan Özel, mazbatasını aldıktan sonra çıkışta kendisini bekleyen kalabalık grupla hatıra fotoğrafı çekildi.

Şiran Belediye Başkanı Özel ve beraberindekiler mazbatalarını aldıktan sonra ilk resmi ziyaretlerini Şiran Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi’ye ziyaret ettiler. Şiran Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi ise Başkan Özel ve beraberindekilere yeni görevlerinde başarılar diledi.

Ardından Belediye binasına geçerek kapıda kurban kestiren Başkan Özel, burada yaptığı konuşmada “insanın ömründe yaşayabileceği en yüce duygulardan biri doğduğu ve aşık olduğu topraklarda ölebilmeyi rabbinden dilediği memleketine, hizmetkar olabilme talihine ulaşmasıdır. Bizim gönlümüze bu sevdayı düşüren rabbimize sonsuz şükürler olsun.” dedi.

“Ne bu sevdadan geçeceğiz nede leke sürdüreceğiz”

Bu günden sonra ne bu sevdadan vaz geçecek nede leke sürdüreceğiz. Çünkü biz vatanı candan aziz bilmiş bir milletin evlatlarıyız. İman ile çıktığımız bu yolda maksadımız Şiran için elimizi taşın altına koyarak canımızı Şiran’a ve insanımıza hizmetkâr kılmaktır. Bundan öte hesabımız gayri olmadı olmayacaktır. Yapılan hizmetleri görmezden gelmedik. Taktir ettik, teşekkür ettik. Eksikler söylerken başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol düsturunu muhafaza eyledik. Karalayan polemik içiren cümleler kullanmaktan azami haysiyetle kaçındık.

banner90
“Şiran’ı sizlerle birlikte istişare ederek yöneteceğiz”

İlçemize ve insanımıza dair projelerimizi sizlere anlattık, dertlerimizi paylaştık. Bize vermiş olduğunu bu 5 yıllık görev süresi içerisinde projelerimizi bitirmeye çalışacağız. Bu projelerle ilgili iş adamlarımızdan, vekillerimizden ve bürokratlarımızdan gerekli desteği sağlayacağız. Şiran’ı sizlerle birlikte istişare ederek, en doğru kararları alarak yöneteceğiz.

“Herkesin belediye başkanı olacağım”

Çıktığımız bu kutlu yolda gece gündüz demeden çalışacağız. Sizlerin şahsıma gösterdiği teveccühe layık olacağım. 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde şahsıma ve partime oy veren vermeyen tüm hemşerilerimin belediye başkanı olacağım. Halka hizmet hakka hizmet anlayışı, çalışmalarımızın her aşamasında bize yol gösterecektir.

yapılan konuşmaların ardından kurban kesilmesi ve dua edilmesiyle Başkan Özel, makamına çıkarak yeni görevine başladı.

KAYNAK: Şiran Gündem

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir