Kazıkbeli yaylası sallandı

banner88

Gümüşhane’nin kürtün ilçesi sınırlarındaki Kazıkbeli yaylasın da yoğun sis ve kötü hava koşullarına rağmen kemençe eşliğinde horon ve etkinliklerle halk yaylayı salladı.

Kazıkbeli yaylası sallandı

Gümüşhane’nin kürtün ilçesi sınırındaki Kazıkbeli yaylasında gelenek bozulmadı.Yayla şenlikleri yoğun sis ve kötü havaya rağmen tüm halkın katılımıyla kemençe eşliğin de horon oynanarak eğlenceli dakikalara eşlik etti.

İlçeye bağlı Söğüteli köyü sınırında yer alan Kazıkbeli yaylasındaki etkinlik şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okutulmasıyla başlayarak kemençe eşliğinde horon oynayarak keyifli anlar yaşandı. Etkinlikler sırasında yöresel ürünlerimizin hem tanıtımı hem de satışı yapıldı.

Eşiyle beraber şenliğe katılan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, etkinlik de yaptığı konuşmada, halk ile beraber aynı şenlik de eğlenceli dakikaları paylaşmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

banner90
Gümüşhane yaylalarının birbirinden güzel olduğunu belirten Vali Taşbilek, “Güzel yaylalarımız bizim gözbebeğimiz. Kadimden gelen güzel geleneklerimizi, insanımız yaşatıyor. Bu özellikli kültürümüzün en özel parçalarından bir tanesi de şenliklerimiz. Buraya Gümüşhane, Giresun ve diğer çevre illerimizden gelen değerli misafirlerimizi burada Gümüşhane olarak misafir etmek bizim için onur ve gururdur. Şenliğimizin hayırlı olmasını diliyorum. Allah birliğimize ve beraberliğimize vesile kılsın inşallah" dedi.

Şenliğe Vali Taşbilek'in yanı sıra Kürtün Kaymakamı Ekrem Çeçen, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Kürtün Belediye Başkanı Enver Şen, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Ahmet Gündoğdu, çok sayıda vatandaş ile siyasi parti temsilcileri de ilgi gösterdi.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir