2019 Kadırga Otçular Şenliği yapıldı

banner88

Gümüşhane ile Trabzon yayla sınırında olan geleneksel Kadırga otçular haftası şenliği Gümüşhane’nin Kürtün Belediyesi Özkürtün Belde Belediyesi, Trabzon Şalpazarı Belediyesi, Maçka Belediyesi, Tonya Belediyesi ve Beşikdüzü Belediyelerinin katkılarıyla yapıldı.

Gümüşhane ile Trabzon yayla sınırında olan geleneksel Kadırga otçular haftası şenliği Gümüşhane’nin Kürtün  Belediyesi  Özkürtün Belde Belediyesi,  Trabzon Şalpazarı Belediyesi, Maçka Belediyesi, Tonya Belediyesi ve Beşikdüzü Belediyelerinin katkılarıyla yapıldı.

Gümüşhane’nin Kürtün ilçe Belediyesi ve Özkürtün  Belediye Başkanı Yakup Turgut’un ve Kürtün Belediye Başkanı Enver Şen’in ev sahipliğini yaptığı  2019 Kadırga Şenliği iki farklı kardeş şehir Gümüşhane ve Trabzon  Şalpazarı Belediyesi, Beşikdüzü belediyesi, Tonya Belediyesi ve Maçka Belediyesinin katkılarıyla  yapıldı.

Horondan Yorulmadılar

Gümüşhane’nin Özkürtün Sınırlarında olan gelenekse Kadırga yaylası şenliği gerçekleşti.  Kadırga yaylasına akın eden Gümüşhane Trabzon ve diğer illerden gelen misafirler horondan doymadılar. Sahnede çalan kemençe çalgılarına dayanamayan horon sevenler saatlerce horon oynayarak eğlendiler. Trabzon, Şalpazarı, Beşikdüzü, Tonya,  Maçka Gümüşhane Kürtün Torul yöresel oyunları kemençe çalgıları eşlik etti.

Kemençeler Hiç Susmadı

Gümüşhane’nin Özkürtün sınırları içerisinde Kadırga Otçular Haftası şenliğinde kemençeler Sabahtan akşama geç saatlere  kadar hiç susmadı, Kemençeler Çaldı horonlar oynandı.  Kadırgaya  yaylasına  gidilip de horon oynanmaz mı  mantığı ile  bilen de bilmeyende horon oynamadan doydu.  Şenliğin en güzel yanı ilçe belediyelerin  yöresel kıyafetli horon ekipler  kadırga yaylasına ayrı bir güzellik sağladı.

 Milyonar Kadırga Yaylasında buluştu.

banner90
Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinin Özkürtün Belede sınırları içerisinde olan Kadırga yaylasının geleneksek otçular haftası yayla şenliği milyonların katılımıyla gerçekleşti.  Gümüşhane  ile Trabzon iki kardeş ilin   Şalpazarı Belediyesi, Beşikdüzü Belediyesi, Tona Belediyesi,  Maçka Belediyesi  Kürtün Belediyesi Özkürtün Belediyesinin katkılarıyla yapılan 2019 Kadırga Otçılar haftası Yayla şenliğine  Karadeniz  illerinin yanı sıra İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli, İzmir illerinden katılan ziyaretçilerin sayıları da oldukça yüksekti. Gümüşhane Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut’un   Başkanlık ettiği Kadırga Otçular Haftası Yayla şenliğine ziyaret için gelenler buradaki şenliğe  bayıldılar.

Yağmur Sis Milyonları Etkilemedi

Kadırga yaylasında  Otçular Haftası Şenliğinde buluşan Milyonlar  yaylada yağmurun ve Sis’e aldırman ziyaretçiler  bol bol yayla havası alarak yaylanın keyfini çıkardılar.  Sıkıntı ve stresi    yaylada kaldı. Özellikle dışardan misafir olarak gelen Misafir Ziyaretçiler Kadırga yaylasının  Maviyle yeşilin birleştiği eşsiz manzara  hayran kaldılar.  

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir