2019 Güvende Yayla şenliği

banner88

Gümüşhane’nin Kürtün Belediye Başkanı Enver Şen’in bu yıl Geleneksel olarak Düzenlediği 2019 Güvende Yayla Şenliği büyük bir coşkuyla yapıldı.

2019 Güvende Yayla şenliği

Gümüşhane’nin Kürtün Belediye Başkanı Enver Şen’in bu yıl Geleneksel olarak Düzenlediği 2019 Güvende Yayla Şenliği büyük bir coşkuyla yapıldı.

Kürtün Belediyesinin Geleneksel Olarak düzenlediği  Güvende Yayla Şenliğine Kürtün ’ün yeni Belediye Başkanı Enver Şen’in ev sahipliği  yaptığı yayla şenliğine  milyonların katılımıyla  yapıldı.

Güvende Yayla Şenliğine Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Gümüşhane Milletvekilleri H. Osman Akgül, Cihan Pektaş, Gümüşhane Eski Milletvekili Prof. Dr. Kemalettin Aydın, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Kürtün Kaymakamı Ekrem Çeçen, Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir  ve çok sayıda  protokol ve vatandaşlar katıldı.

banner90
Geleneksel Güvende Yayla şenliği Yöresel halk pazarının da kurulduğu şenlik her zaman olduğu gibi aziz şehitlerimiz için Kur’an okunarak ve dua edilerek başladı. Protokol  konuşmalarının ardından  bölgeye özgün olan Bölge Sanatçılarının Kemençe Eşliğinde aldıkları sahnede  bol bol horon oynanarak eğlenildi.

Kürtün Güvende Yayla Şenliğinde  günün önemine dair bir konuşma yapan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, ,” Milletimizin birliği ve devletimizin dirliği uğruna büyük mücadele veren kahraman güvenlik güçlerimizi selamlıyorum. Milli birliğimiz ve güvenliğimiz için büyük mücadele veriliyor. Bu mücadele içinde bulunan güvenlik güçlerimizin Allah yardımcısı olsun. Bu şenlikler bizim birliğimizin, beraberliğimizin pekiştiği günlerdir. Birliğimizin, beraberliğimizin güçlenerek devam etmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu vesileyle topraklarımızı bize yurt edinen, Ahmet YESEVİ dervişlerinden Güvenç ABDAL’a da rahmet, minnet ve şükranlarımı iletiyorum." dedi.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir