Zigana kışın kayağıyla yazın etiyle tatilcilerin ilgi odaği

banner88

Gümüşhane’nin Torul ilçesindeki 2 bin 100 metre rakımlı Zigana Dağı yağan karla beyaza bürününce, Zigana Gümüş Kayak Tesisleri hafta sonu karın tadını çıkarmak ve eğlenmek isteyenlerin adresi oldu.

Zigana kışın kayağıyla yazın etiyle tatilcilerin ilgi odaği

Hafta sonu güneşli havanın tadını çıkarmak isteyen çok sayıda aile Gümüşhane, Trabzon ve civar illerden Zigana Gümüş Kayak Tesisleri’ne akın ederken, yaklaşık 15 santimetre kalınlığındaki karda özellikle çocuklar kızakla doyasıya kaydı.

Zigana Gümüş Kayak Merkezinde, kayakçıların aradığı her şeyi bulabileceğini belirten Eroğlu, “Kar motorundan, kayağına, kızağına, snow boardına varana kadar her şey var. Zigana etiyle meşhurdur zaten. Kışın kayağıyla, yazın etiyle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bir bölge” dedi

“BÖLGEMİZDEKİ TEK KAYAK MERKEZİ”

Zigana Gümüş Kayak Merkezi’nin, Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki tek kayak merkezi olduğunu dile getiren Eroğlu, güzel bir hafta sonu geçirmek isteyenleri Zigana’ya beklediklerini belirterek, kış sezonunda her hafta sonuna özel etkinlikler düzenleyecekleri, talep üzerine de çeşitli aktiviteler yaparak gelenlerin rahat vakit geçirebilmesi için her şeyi planladıklarını söyledi.

banner90
Türkiye’deki diğer kayak merkezlerini de takip ettiklerini, birçok tesiste Zigana Dağı’ndaki karın bulunmadığını belirten Eroğlu, her zaman olduğu gibi sezonun ilk kar yağışının yine Zigana’da gerçekleştiğini kaydetti.

İLK HAFTA İLGİ BÜYÜK

Kar yağışının geçen haftanın son günlerinde etkili olduğunu belirten Eroğlu, “İlk hafta olmasına rağmen ilgiden çok memnunuz. Özellikle Zigana’yı bilen çok sayıda vatandaşımız aileleriyle birlikte gelerek ilk yağan karın tadını çıkardılar. İşletmeciler olarak bizim de beklediğimiz kar yağışıdır. Kar yağışı ile birlikte Zigana canlılık yaşıyor. Özellikle kayakseverler zaman zaman bizleri arayıp pistin durumunu soruyorlar. İlk olması nedeniyle bu hafta beklentimizin üstünde gelenler oldu” diye konuştu.

.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir