Vekillerden Berat Kandili Mesajı

banner88

Gümüşhane Milletvekili H. Osman Akgül ve Cihan Pektaş’tan Berat kandili münasebetiyle ortak bir yazılı Berat Kandili Mesajı yayınladılar

Vekillerden Berat Kandili Mesajı

Gümüşhane Milletvekilleri H. Osman Akgül ve Cihan Pektaş Berat kandili münasebeti ile ortak bir yazılı Berat kandili mesajı yayınladılar. Vekiller yayımladığı mesajında  “ Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandilini bir kez daha idrak etmenin huzuru içerisindeyiz. Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat Kandili; sonsuz merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabileceğimiz özel bir zaman dilimidir.

Berat, on bir ayın sultanı Ramazan ayına bizi hazırlayan; diri bir zihin ve berrak bir gönülle aşama aşama kemale ulaştıran mübarek bir gecedir.

Ramazan-ı Şerif’in mübarek iklimine adım adım yaklaştığımız şu günlerde; ruhumuza ağır gelen her türlü sıkıntıdan kurtulmak, özümüze dönmek, gönül dünyamızı temizlemek ve ‘berat etmek’ için eşsiz bir fırsat yakalayacağız. Berat Kandili’nin bize öğrettiği en önemli husus sadece Allah’ın affına mazhar olmak değil, aynı zamanda affedici de olmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve bütün İslâm Âleminin Berat Kandilini tebrik ediyor; bu mübarek gecenin barış, hidayet ve huzura vesile olmasını, aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz” dediler.

               Hacı Osman AKGÜL                                                             Cihan PEKTAŞ

            Gümüşhane Milletvekili                                                   Gümüşhane Milletvekili                                                                                                                 

banner90

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir