Romanya Ankara Büyükelçisi Trabzon’da

banner88

Bir dizi temaslarda bulunmak için ilimize gelen Romanya Ankara Büyükelçisi Gabriel Şopanda Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nu ziyaret etti.

Romanya Ankara Büyükelçisi Trabzon’da

Trabzon Valilik Şeref Defterini imzalayan Büyükelçi Şopanda, Vali Ustaoğlu ile makamında bir süre görüştü.

Kendilerini kadim şehir Trabzon’da ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Vali Ustaoğlu, “Tarihi İpekyolu güzergâhı üzerinde bulunan Trabzon; tarih, kültür ve medeniyet şehridir. Bugün de ilimizin bu önemli misyonunu sürdürmek için yoğun bir şekilde ticari faaliyetlere devam etmekteyiz. Türkiye ile Romanya arasındaki ilişkiler her geçen gün gelişme kaydediyor. Trabzon olarak da bu ilişkilerin daha da geliştirilmesi için gayret göstereceğiz” dedi.

Romanya Ankara Büyükelçisi Gabriel Şopanda ise; Trabzon’da bulunmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Türkiye ve Romanya arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi için belirli aralıklar ziyaretler yapmaktayız. Trabzon’da özellikle kültürel ve eğitim alanlarında bazı ziyaretler yapacağız. Trabzon’da çok başarılı bir fahri konsolosluğumuz var. Ülkeler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde konsoloslukların rolü önemli. Bizleri ağırladığınız için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

banner90

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir