Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları

banner88

Malazgirt Savaşı, 26 Ağustos 1071’de Malazgirt ovasında meydana gelmiş, Selçuklu Sultanı Alparslan ve Doğu Roma İmparatoru Romen Diyojen arasında gerçekleşmiş, Anadolu'nun Türk’lere yeni yurt olmasını sağlamış olan meydan savaşıdır.

Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek

banner90
Gümüşhane üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Malazgirt Zaferi’nin 948’inci yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Rektör Zeybek, mesajında şunları dile getirdi:

“Türk milletinin kaderini değiştiren, dünya tarihinin akışına yeni bir yön veren ve sonuçları itibariyle en şanlı zaferlerimizden birisi olan Malazgirt Zaferi, askeri başarının çok ötesinde bir anlam ifade etmektedir. 1071 Malazgirt Zaferi, bir Cuma sabahı Malazgirt Ovası’nda, Sultan Alparslan’ın başlattığı yürüyüşün ilk adımıdır. Bu toprakları İslam değerleriyle harmanlayan Sultan Alparslan, Anadolu’yu ebedi bir Türk yurdu yapmıştır. Gümüşhane Üniversitesi ailesi olarak bugün 948 yıl sonra bu zaferimizi kutlarken; 2023, 2053 ve 2071’in büyük, güçlü ve gelişmiş Türkiye’mizin geleceğini inşa etme gayretindeyiz. 1071’den aldığımız ilham doğrultusunda atalarımızın izinde dünle bugünü birbirine bağlayıp, yarına umut taşıma azmiyle çalışıyoruz. Hedefimiz, milli değerlerini bilen, vatanını bilimle geleceğe taşıyan bir nesil yetiştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle birlikte bizlere bu toprakları yurt yapan Malazgirt Zaferi’nin 948’inci yıldönümünde ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2019, 13:27

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir