İSTAÇ AŞ Gümüşhane’ye Emanet

banner88

Gümüşhane’de üç dönem üst üste Belediye Başkanlığı yapan ve 25. Dönem MHP Gümüşhane Milletvekili Mustafa Canlı İstanbul Büyükşehir Belediyesinin En büyük şirketlerinden birisi olan İSTAÇ A.Ş Genel Müdürlüğüne Gümüşhaneli Genel Müdür Atandı

İSTAÇ AŞ Gümüşhane’ye Emanet

Gümüşhane’de üç dönem üst üste Belediye Başkanlığı yapan ve 25. Dönem MHP Gümüşhane Milletvekili Mustafa Canlı İstanbul Büyükşehir Belediyesinin En büyük şirketlerinden birisi olan İSTAÇ A.Ş Genel Müdürlüğüne Gümüşhaneli Genel Müdür Atandı

Gümüşhane’de 18 Nisan 1999 Mahalli idareler Genel Seçimlerinde Çorum TEDAŞ Müdürü Mustafa Canlı, MHP’den Gümüşhane’de 3 dönem Belediye başkanlığı görevini yapan 25. dönem T.B.M.M. Gümüşhane Milletvekilliği görevini yapan Canlı, 31 Mart Mahalli idareler seçimlerinde Gümüşhane’den İYİ Parti Belediye Başkan Adayı oldu.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi BELKA yönetim kurulu üyeliğine atanan Mustafa Canlı, ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında yenilenen seçimlerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun oluşturduğu Belediye yönetimine Büyükşehir Belediyesinin En Önemli şirketlerinden birisi olan İSTAÇ A.Ş Genel Müdürlüğüne Mustafa Canlı Genel Müdür olarak atandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye İSTAÇ A.Ş Genel Müdürlüğünde Ak Parti  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Döneminde  İSTAÇ AŞ’de uzun yıllar Genel Müdür olarak görev yapan Hacı Osman Akgül ‘ün  Gümüşhane Milletvekili olmasından sonra boşalan koltuğa kısa süre sonra  2.kez Gümüşhaneli Mustafa  Canlı Genel Müdür olarak atandı.  Türkiye’nin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin  ana kalbi olan İSTAÇ AŞ  artık Gümüşhanelilere emenet.

Mustafa Canlı kimdir?

Mustafa Canlı, 25 Mayıs 1962 tarihinde Gümüşhane Yukarı Alıçlı Köyü'nde doğdu. İlköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümüşhane'de tamamladı.1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü kazandı. 1983 yılında elektrik mühendisi unvanı ile mezun oldu.

1983 yılında Trabzon TEK Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğü'nde elektrik mühendisi olarak kamu görevine başladı.

1989 yılında Gümüşhane TEK Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevi 1995 yılına kadar başarı ile sürdürdü.

banner90
1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atandı. Bu görev esnasında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Çorum Valiliği ve diğer kuruluşlar tarafından birçok kez ödüllendirildi.

Çorum Spor Yönetim Kurulu Üyeliği'nin yanı sıra Mali Komisyon Başkanlığı'nı yaptı. Tedaş Çorum gücü Spor Kulübünü kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yaptı. Yöneticilik görevini sürdürdüğü yıllarda işletmecilik lisans eğitimi aldı.

18 Nisan 1999 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi.

1999-2004 yılları arası Gümüşhanespor kulüp Başkanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan seçimlerde üçüncü kez tekrar Milliyetçi Hareket Partisi'nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi.

Mustafa Canlı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı oldu.

Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa Canlı, İngilizce bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 09:48

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir