30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

banner88

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, ordu-millet kenetlenmesiyle kazanılan 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 97. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, ordu-millet kenetlenmesiyle kazanılan 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 97. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

97 yıl önce bugün, Kahraman Türk Ordusu, bu ülkenin birliğine, dirliğine, istiklaline kast eden düşmana karşı en anlamlı cevabı verdi ve büyük zafere imzasını attı. Tıpkı o gün olduğu gibi bu gün de tek yürek halindeyiz. Gönüllerimiz bir, ideallerimiz bir, hayallerimiz, kaderimiz bir. Bu anlayışla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolunda emin adımlarla ilerleyen milletimizin, bu yolda kendisini engellemeye çalışan mihrakların kurduğu tuzakları dün olduğu gibi bugün de bozacak inanç ve kararlılığa sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin 97. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyor; Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanları başta olmak üzere, canları ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyor, Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Çimen, 30 Ağustos 1922 tarihinde Anadolu'nun vatanımız olarak yeniden tescili olan Büyük Zafer’in 97. yıl dönümünün olduğunu belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu sağlayan süreçteki en önemli dönüm noktasının 30 Ağustos Zaferi olduğunu ifade eden Başkan Çimen, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu sağlayan süreçteki en önemli dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi, 30 Ağustos, "Ya İstiklal Ya İzmihlal" tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır” dedi.

Başkan Çimen mesajında şu ifadelere yer verdi:

30 Ağustos 1922'de Türk milleti, boyunduruk kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu zafer, hürriyet ve bağımsızlığına düşkün bir milletin, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çelikleşmiş bir milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, dünyanın en güçlü ordularına karşı elde edilen azim ve inancın zaferidir. Bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan vatansever bir halkın, yokluklara, yoksunluklara rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir. 15 Temmuz kanlı darbe girişimi karşısında da milletimizin ortaya koyduğu tavır, bu topraklarda 'Büyük Taarruz' ruhunun ne kadar diri olduğunun ifadesidir. Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve dava arkadaşlarını minnetle yad ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum" dedi.

Gümüşhane Milletvekilleri H.Osman Akgül ve Cihan Pektaş 30 Ağustos Zafer Bayramı Mısajları

Bugün büyük istiklal mücadelemizin zaferle taçlanmasının yıldönümü.Ecdadımız inanç ve umutlarıyla makûs bir talihi yenmiş; bundan 97 yıl önceişgalcileri ülkemizden def etmiştir. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin,adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisineyeni bir yol çizişinin en somut ifadesidir.

30 Ağustos; 1071’de Malazgirt’te açılan sayfanın altına 1922 yılında vurulan şanlı bir mühürdür. Savaş meydanlarında yalnızca Anadolu toprakları düşman işgalinden kurtulmamış; aynı zamanda bu milletin hiçbir zulme ve işgale boyun eğmeyeceği bütün dünyaya bir kez daha ispat edilmiştir.

Ecdadımızın karşı karşıya olduğu her türlü olumsuz şartlar içerisinde vatan topraklarının dokunulmazlığı uğrunda canları ve kanları pahasına sergilediği eşsiz fedakârlık ruhu,

banner90
o günden bu yana, ülkemizin bağımsızlığına ve milletimizin iradesine kast edenterör odaklarına ve onların destekçilerine karşı verdiğimiz mücadelede ilham kaynağımız olmaya devam etmektedir. İstiklal ve istikbalimize kast eden düşmanlar geçmişte olduğu gibi bugün de yüce milletimizi bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacaklardır.Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin istiklal ve istikbali için verdiği büyük mücadelenin

zafere ulaşmasının 97. yıldönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız ve milletimiz için canlarını feda eden Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi hürmetle yâd ediyor, kahraman milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nıtebrik ediyoruz.

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’nci yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Rektörümüz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarihimizin dönüm noktalarından birisi olan 30 Ağustos, milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu ve destansı bir mücadele sonucunda kazanılmış büyük bir zaferdir. Bu zafer, toprakları işgal altında olan bir milletin azimle küllerinden yeniden doğuşunu simgeler. Bu büyük zaferde sadece düşman mağlup edilmemiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kayıtsız şartsız bağımsızlığını da müjdelemiştir. 26 Ağustos 1922 yılında başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmış, bu zaferle birlikte Türk milleti vatanını sonuna kadar koruyacağını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Tarihimizde sayısız mücadeleler ve destansı zaferler mevcuttur. Bizlere düşen ecdadımızın vermiş olduğu bu şanlı mücadelelere yakışır şekilde vatanımızı bilim ve akıl ile muasır medeniyetler seviyesine getirmektir. Gelecek nesillere bırakacağımız yegâne miras bu olmalıdır. Büyük Zafer’in yıl dönümü vesilesiyle, başta Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, bu uğurda canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyor, yüce Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

Celalettin Köse Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Av.Celalettin Köse, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında,“Tarih boyunca birlik ve beraberliğimizi yıkmaya tevessül eden her türlü girişimi, her türlü saldırıyı boşa çıkaran aziz milletimiz, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da elde ettiği büyük zaferle birlikte, ayrılmaz bir bütün olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir” diyen Köse, elde edilen bu destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temellerinin atılmış olduğunu hatırlattı. Büyük Zafer’in 97. yıldönümünü idrak etmenin mutluluğunu ve onurunu millet olarak hep birlikte yaşadığımızı belirten Başkan Köse, ”Aziz Milletimizin en önemli değerlerinden olan istiklalini ve istikbalini muhafaza uğruna verdiği destansı mücadele sonrasında kazanılan büyük zaferin 97.yıl dönümünü idrak etmenin büyük mutluluk ve onurunu hep birlikte yaşamaktayız. 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Başkomutan Gazi Mustafa Kemal komutasındaki kahraman ordumuzun kazandığı zafer, kazanılan bir muharebe olmakla kalmamış topraklarımızdaki işgali resmen sonlandırdığı gibi Cumhuriyetimizin de en sağlam temel taşlarından birisi olmuştur. Bu bakımdan, 30 Ağustos aziz milletimizin Anadolu coğrafyasındaki istikbali için çok özel bir anlam ve öneme sahiptir, hepimizin ortak bayramıdır, hepimiz için bir iftihar vesilesidir. Bugün, bizlere düşen, bütün imkânsızlıklara, bütün yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhu içinde daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek olmalıdır. Barış içinde bir arada yaşama tecrübesini, tarihten tevarüs ettiği adalet ve eşitlik ilkesini Cumhuriyetini demokrasiyle taçlandırarak gösteren Türkiye, bugün bölgesinin üstün bir gücü ve istikrar unsuru olarak, bölgesel ve küresel barışa da değerli katkılar sağlamaktadır. Büyük zaferin 97.yıl dönümünde tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını en kalbi duygularla tebrik ederken bu büyük zaferin gururunu bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşımızın isimsiz kahramanları olmak üzere geçmişten günümüze tüm gazi ve şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ali Ateş İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı 

Ateş “30 Ağustos; Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan zaferin Anadolu’nun ebedi olarak Türk yurdu olmasını sağlamıştır. Aziz Türk Milleti, tarih boyunca esaret altında yaşamayı kabul etmemiş ve düşmanlarına her zaman gereken dersi vermiştir. Ağustos ayları tarih boyunca Türk milletinin zafer ayları olmuştur. 1071’de Anadolu’nun kapıları Malazgirt’te Türk milletine Ağustos ayında açıldığı gibi, Çaldıran, Mercidabık, Mohaç, Kıbrıs, Sakarya Meydan Savaşı gibi pek çok savaş ve zafer hep bu ayda kazanılmıştır. 30 Ağustos; Milletimizin ve ordumuzun, her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde verdikleri tarihtir. Kadınıyla, çocuğuyla, ordusuyla topyekün savaşarak milli birliğin kurtarıldığı, zafer destanının yazıldığı bu topraklarda yaşamaktan gurur duyuyorum. Asırlardır hür yaşayan Türk Milletinin haykırışının yaşandığı bugün, birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının, millet ve ordu bütünleşmesinin en güzel şekilde sergilendiği gündür. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulun Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Aziz Türk Milleti’nin Zafer Bayramı’nı kutluyorum.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 22:05

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir