10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajları

banner88

Gümüşhane 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajları

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajları

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek 10 Kasım Atatürk'ü anma nedeni ile bir mesaj yayınladı. “Cumhuriyetimizin kurucusu ve bağımsızlığımızın mimarı Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde, Türk Milleti olarak bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.

İçinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen Aziz Milletimizin, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği var olma ve yeniden yükselme mücadelesinin muhteşem destanı olan Kurtuluş Savaşı’yla ortaya koyduğu 'Ya İstiklal Ya Ölüm' iradesi, Cumhuriyet’in ilanıyla pekişmiş ve perçinlenmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, umutların yok olduğu bir dönemde, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmış, milletimizin inancı ve vatan sevgisinden aldığı güçle, Tük Milleti'nin esaret altında tutulamayacağını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Bugün bizlere düşen; bir olarak, birlik olarak hareket etmek ve aziz devletimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve düşünceleri ışığında, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşımaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha şükran ve rahmetle anıyorum.”

Kamuran TAŞBİLEK

Gümüşhane Valisi

Kalbimizdeki yeri hiçbir zaman dolmayacaktır.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Çimen, Atatürk'ün bu ülkenin ve milletimizin ortak değerlerinden biri olduğunu belirterek, "1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı İstiklal Harbimizi, 1923'te Ankara'da Cumhuriyeti kurarak zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker, büyük bir devlet adamıdır. 10 Kasım 1938 yılında aramızdan bedenen ayrılan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri ve eserleri ile bu topraklarda yaşadığını ve ebediyen de yaşayacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu ve milli mücadelemizin önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 82. yılında şükran ve saygıyla yâd ediyoruz" dedi.

Atatürk'ün, tarihe ve insanlığa örnek olduğunu ifade eden Başkan Çimen, mesajında şunları kaydetti;

Başkan Çimen, “Milletimiz tüm fertleriyle topyekûn bir mücadele verdiği Kurtuluş Savaşı'nı zafere ulaştıran Atatürk'ün, milletten aldığı güçle büyük başarılara imza atarak dünya tarihinde saygın bir yer edindi. Geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürürken bizler de bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimize sahip çıkıyor, ülkemizi daha ileriye taşıyacak adımları yılmadan, yorulmadan hayata geçiriyoruz. Cumhuriyetimizin ilanıyla birlikte, milli iradenin hâkimiyetini, adaletin tesisini, insan hak ve özgürlüklerinin muhafazasını ve çoğulcu demokratik prensiplerin eksiksiz uygulanmasını ülkemiz için hedef gösteren Mustafa Kemal Atatürk, milletimizi bu idealler etrafında birleştirmiştir. Atatürk, doğunun dinamikleri ile batının dengelerini çatışmadan uzak, barışçı bir üslupla harmanlayarak, ülkemizin modern dünyayla bütünleşmesini, değişim ve dönüşümünü sağlamıştır. Tüm dünyanın takdirine mahzar olmuş bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamalı, milli irade aşığı bir şahsiyet, bir insan olarak gençlerimize ve çocuklarımıza anlatmalıyız. Cumhuriyetimizin kuruluşunda yaşanan zorlukları ve verilen eşsiz mücadeleyi unutmadan,  unutturmadan, birlik ve beraberlik içinde yeni nesillere aktarmalıyız. Kalbimizdeki yeri hiçbir zaman dolmayacaktır. Vefatının 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle anıyorum" dedi.

Ercan Çimen

Gümüşhane Belediye Başkanı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük ideali

Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı Av. Celalettin KÖSE Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82.'nci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

banner90
"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 82.ölüm yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyorum.

Aziz Milletimizin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı zaferle sonuçlandıran Atatürk, millet iradesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak, yepyeni bir çığır açmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük ideali, temellerini attığı Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, milli birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartarak yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti gibi onurlu bir mirası bizlere bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, çalışma ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve saygıyla anıyor, Allah'tan rahmet diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Av.Celalettin Köse

Gümüşhane Ak Parti il Başkanı

Vekilllerin 10 Kasım Mesajları

Türk milleti, tarihin her döneminde insanlığa büyük değerler kazandırmış, ismini altın harflerle yazdırmış ve tarihe yön verme başarısını göstermekle birlikte büyük devlet adamları yetiştirmiştir.

1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı İstiklal Harbi'ni, 1923'te Ankara'da Cumhuriyeti kurarak, aziz milletimizin de desteğiyle zafere ulaştıran Mustafa Kemal Atatürk, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker, büyük bir devlet adamıdır. Ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir.

Bugün bizler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği istikamette Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine bağlı kalarak ülkemizi hak ettiği muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. Devletimiz ve milletimiz el ele, Cumhuriyetimizin 100. yılında daha büyük ve müreffeh bir Türkiye'nin mücadelesini veriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 82. yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bütün Şehitlerimizi ve Gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyoruz.

Hacı Osman AKGÜL                                  Cihan PEKTAŞ

Gümüşhane Milletvekili                                  Gümüşhane Milletvekili

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 21:45

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir