Gümüş Durmuşa Emanet!

banner88

Gümüşhanespor’un yeni Başkanı Yunus Emre Durmuş oldu. Gümüşhanespor’un uzun zamandır yönetim sorunu dün yapılan kongrede Yunus Emre Durmuşu’un Başkan seçilmesinin ardından Gümüşte taşlar yerine oturmaya başladı.

Gümüş Durmuşa Emanet!

Gümüşhanespor’un yeni Başkanı Yunus Emre Durmuş oldu. Gümüşhanespor’un uzun zamandır yönetim sorunu dün yapılan kongrede Yunus Emre Durmuşu’un Başkan seçilmesinin ardından Gümüşte taşlar yerine oturmaya başladı.

TFF 2. Lig Beyaz Gruptaki temsilcimiz Gümüşhanespor  kulübü yönetim  sıkıntıları içerisinde bulunan  Gümüşhanespor dün yapılan  kongrede yapılacak olan seçime tek liste giren İstanbul’da yaşayan Gümüşhaneli iş adamımız Yunus Emre Durmuş Gümüşhane Spor Kulübü Başkanlığına seçildi.

2019-2020 Futbol Sezonun başlamasına sayılı günlerin kaldığı ve kulübün geçici transfer yasaklarıyla mücadele ettiği dönemde yükü omuzlayan Durmuş, kongrenin ardından yaptığı açıklamada “Bilindiği üzere 30 Haziran’da Gümüşhanespor kulüp başkanlığı için adaylığımı açıkladım. Bu açıklamamızın ardandan ciddi ve profesyonel bir şekilde teknik ekip ve futbolcularla görüşmeler yaptık. Şuan altyapıda hazır olduğumuzu kamuoyuna bildirmek isterim. Önceki dönemde görev almış tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizim ortak paydamız Gümüşhanespor’dur. Biz gerekli alt yapılarımızı sağladık. Futbol kulübümüzün kurumsallığı kazanması, Profesyonel bir hale gelmesi ve daha sonra üst liglere çıkması için elimizden gelen her şeyi yapacağımız için söz veriyorum. Gümüşhanespor için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyacağız. Profesyonel bir yönetim kadrosu ile hızlı bir şekilde transfer yasağını aşım önümüze bakmak istiyoruz. Bunda da şehrimizin kanaat önderlerimizin ve tüm hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

banner90
Gümüşhane Belediye Başkan Yardımcısı Hakkı Gündüz ise yaptığı konuşmada Gümüşhane Belediyesi olarak Gümüşhanespor’a gereken her konuda destek verdiklerini kamuoyunun yakından bildiğini belirterek, “Temennimiz kulübün kurumsal bir yapıya dönüşmesidir. Bunu başarabilirsek halkımızın özlem duyduğu bir üst lige çıkma hayalinin inanıyorum ki gerçekleştireceğiz. Kurumsal yapı tamamlanmadan geçici heyecanlarla bu hedefi yakalamamız söz konusu değildir. Kulübümüze seçilerek başkan olacak arkadaşımıza bu konuda hassasiyet göstermelerini istiyorum.

Biz her zaman kulübün bir üyesi gibi sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Rıza Karamanlı ve Mutlu Gürler gibi kulübe emek veren isimlerin de birer konuşma yaptığı kongrede aday olacağını duyuran İhsan Faruk Kaya da konuşmasında birlik, beraberlik vurgusu yaptı.

Kulübün yeni yönetim kurulu listesinin önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 14:15

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir