15 Temmuz Tabelaları onları Kurtaramadı!

banner88

Gümüşhane’nin Taş Köprü yaylasında Kaçak yapı inşa edip sonrada yapılan evlere ’15 Temmuz Evleri’ ’15 Temmuz Mahallesi’ diyerek tabela diken fırsatçılara ilgili kurumdan kişiler hakkında yasal işlem tutanakları tutuldu.

15 Temmuz Tabelaları onları Kurtaramadı!

Gümüşhane’nin Taş Köprü Yaylasında kaçak yapı yapan hane sahipleri kaçak yapı yapılan evlerin bulunduğu alana  ’15 Temmuz Evleri’ ’15 Temmuz Mahallesi’ tabelalarını dikerek kaçak yapı  fırsatçılarına karşı harekete geçen yetkililer  FETÖ’nün darbe  girişimine direniş  kullanıldığı yaylaya çıkan yetkili kurumun ekipleri, ’15 Temmuz Tabelaları’ kaldırarak  bölgede kaçak yapılanma yapan  fırsatçılar hakkında yasal işlem başlatıldı.

banner90
Türkiye genelinde başlatılan 'İmar Barışı' ile 31 Aralık 2017'den önceki yapılara af getirileceği belirtilen düzenlemeyi fırsat bilenlerce inşa edilen kaçak yapıların yıkımının sürdürüldüğü Doğu Karadeniz'de, bir yandan da yayla, mera ve özel koruma statülerine sahip alanlarda yeni kaçak inşaatlar yükseliyor. Gümüşhane'de kaçak yapı inşa edilen Taşköprü Yaylası'na bazı fırsatçılar tarafından '15 Temmuz Evleri' ve '15 Temmuz Mahallesi' tabelaları yerleştirdiği ortaya çıkmıştı. FETÖ'nün darbe girişimine direniş tarihinin kullanıldığı tepki çeken tabelalar, kaçak yapı sahiplerini kurtaramadı. Tabelaların kaldırıldığı yaylaya çıkan jandarma, Çevre ve Şehircilik ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, kaçak yapılarla ilgili tutanak tuttu, yasal işlem başlattı. Sahiplerinin 'İmar Barışı' için başvuru yaptığı belirlenen kaçak yapıların 31 Aralık 2017'den sonra yapıldığının tespiti halinde yıkımları gündeme gelecek. Bu tarihten önce yapıldığı belirlenen yapılara ise 'Yapı Kayıt Belgesi' verilerek af getirilecek.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir