Vali Taşbilek Mahalle ve Köy Sorunlarını Dinledi

banner88

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek Kültür Merkezinde düzenlenen Toplantıda Mahalle ve Köy Muhtarlarıyla buluşarak Muhtarların Sorumluluk bölgelerindeki sorunlarını dinledi.

Vali Taşbilek Mahalle ve Köy Sorunlarını Dinledi

Gümüşhane Kültür Merkezinde Düzenlenen Toplantıya Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek,  başkanlığında Toplan Mahalle ve  Köy Muhtarları tek tek söz alarak köylerindeki ihtiyaç ve taleplerini dile getirdiği toplantıda, tüm talepler ilgili kurum müdürleri ve görevliler tarafından kayıt altına alındı.

Kamu kurumlarının amirlerinin de katıldığı toplantıda konuşan Gümüşhane  Valisi Kamuran Taşbilek, “Muhtarlarımızın dertlerini dinlemek, sorunları muhtarların çerçevesinden görebilmek amacıyla toplandık. Sizlere yardımcı olmak için varız. Hepimiz, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi, onların mutlu, müreffeh ve refah içerisinde bir hayat sürmesi amacıyla kamu hizmeti yürütüyoruz. Sizler bizim kamu hizmetlerini vatandaşlarımıza sunarken köylerdeki en büyük destekçimizsiniz, gözümüz, kulağımızsınız. Köyleri hem altyapı noktasında hem de insanlarımızın mutluluğu ve huzuru noktasında, yetiminin, fakirinin sahiplenilmesi noktasında, mazlumu, garibanı, hastası, yaşlısı bunların hepsinin sahiplenilmesi ve devletimizden razı hale getirilmesi noktasında hepimize büyük görevler düşüyor. El birliğiyle devletimize, milletimize güzel hizmetler yapıyoruz, yapacağız" dedi.

banner90
Sosyal devlet olma gereğinin sadece yol yapmak, su götürmekten ibaret olmadığını belirten  Vali, “O köylerde yaşayan herkesin devletinden razı olmasıdır. Yetimi, garibanı, hastası, mağduru, yaşlısı devletten razıysa toplumun bütün kesimleri devletten razı demektir. Bizim yapacağımız maddi hizmetlere ilaveten muhtarlara düşen en yegane iş o köydeki mağdur, yetim, mazlum, hasta, sıkıntılı, engelli ne kadar dezavantajlı varsa, ne kadar devletin desteğine ihtiyaçlı varsa, ulaşamadığımız ne kadar insan varsa bunları bize ulaştırmaktır. En önemli hizmet onlara yapılacak hizmettir” şeklinde konuştu.

Bugün gelinen noktada; köy ve mahallelerimizin bir çok sorununun çözüldüğünü dile getiren Vali Yaşbilek, “Bizim insanımız her şeyin en güzeline layık. Bütün maddi hizmetlerin yanında devletinden razı insan profili oluşturmamız lazım. Bütün kurumlarımızın kapısı size açık. Bizim her gün saat 10.00-11.00 arası valilik makamının halkımızla buluşma, görüşme saatidir. Muhtarlara saat ya da randevu gibi kavramı kabul etmiyorum. Muhtar, STK temsilcileri her daim gelip benimle görüşebilir. Birbirimizin elinden tutup destek olacağız. El birliğiyle Gümüşhaneye, Gümüşhaneliye layık olduğu hizmetleri en güzel şekilde sunacağız. El birliğiyle daha güzel günlere inşallah” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Toplantıda kurum amirleri de çalışmalarıyla ilgili bilgiler aktararak muhtarlara bilgilendirilmesi gereken konularda bilgi verdi.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir