KYK’da geleneksel hamsi şenliği yapıldı

banner88

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Gümüşhane İl Müdürlüğüne bağlı Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Yurdu tarafından geleneksel hale getirilen hamsi şenliğinin 3'üncüsü düzenlendi. Vali Kamuran Taşbilek, Belediye Başkanı Çimen ve Rektör Zeybek’in yanısıra yaklaşık 500 öğrencinin katıldığı hamsi şenliğinde 80 kilo hamsi mangal ateşinde pişirilerek öğrencilere dağıtıldı.

KYK’da geleneksel hamsi şenliği yapıldı

Uzun kuyrukların oluştuğu şenlikte öğrenciler hamsinin tadını müzik eşliğinde horon oynayarak doyasıya çıkardı. Hamsi şölenine katılarak öğrencilere elleriyle hazırladığı balık ekmekleri dağıtan, hasbihal edip derslerinde başarılar temennisinde bulunan Vali Kamuran Taşbilek öğrencilerin yüzünü güldürdü.

Hamsi şenliğine katılan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen de öğrencilerle horon oynayarak şenliğin coşkusunu yaşadı. Şenliğe Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Nazır’ın yanı sıra yurt müdürleri ve personelleri de katıldı.

banner90
Her yıl düzenlenen şenlik sayesinde öğrencilerle samimi bir ortamda bir araya gelme imkânı bulduklarını söyleyen KYK ailesi yalnızca barınma hizmeti vermediklerini, bu gibi sosyal etkinliklerle öğrenciler arasında birlik ve beraberliği pekiştirmeyi ve KYK’lı olmanın ayrıcalığını yaşatmayı amaçlandıklarını belirtti.

Gümüşhane KYK İl Müdürü Mücahit Atalay, hamsi şenliğine katılarak öğrencileri yalnız bırakmayan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’e, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’e, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Nazır’a gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir