KÜSİ İşbirliği Kapsamında GTSO ile Karşılıklı Protokol İmzalandı

banner88

Gümüşhane Üniversitesi ile Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla bir protokol imzalandı.

KÜSİ İşbirliği Kapsamında GTSO ile Karşılıklı Protokol İmzalandı

Gümüşhane Üniversitesi ile Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla bir protokol imzalandı.

banner90
Protokol, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği’nin kurumsal yapısının oluşturulması adına sanayi odaklı Lisansüstü tez yaptırılması, hazırlanacak araştırmalar ve tezlerde Gümüşhane’deki işletmelerin problemlerini çözmeye ve işletmeleri geliştirmeye yönelik olacak. Bu kapsamda sanayicilerin yapacağı Araştırma Geliştirme (Ar-Ge) ve Ürün Geliştirme (Ür-Ge) çalışmalarında ve yenilikçi ürün ortaya konulmasında karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik önerilerin geliştirilmesinde üniversitemizin bilgi birikiminden yararlanmasını tesis etmek, taraflar arasında sağlıklı bir iletişimin ve bölge ekonomisini geliştirecek işbirliğine katkı sağlanması amaçlanıyor. Rektörlük makamında Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay ile birlikte işbirliği protokolüne imzasını attı.

İmzaların atılmasının ardından protokol ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektörümüz şu noktalara dikkat çekti, “Göreve başladığımız ilk günden itibaren tek gayemiz üniversite-şehir bütünleşmesi adına neler yapabiliriz? Şehrimizi ve ilimizi daha nasıl katma değerli bir hale getirebiliriz? Hep bu soruların peşinden koştuk.  Gümüşhane ilimizdeki kamu kurumlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın değerli yöneticileriyle ortak akla inandığımız için birlikte neler yapabiliriz? Hangi projeyi yürütebiliriz? Gümüşhane’nin geleceğine hangi noktada değer katarız? Gibi konular üzerine mesai harcıyoruz. Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İsmail Akçay ile özellikle Lisansüstü öğrencilerimizin çalışmaları noktasında desteklenmesi üzerine bir işbirliği protokolü imzaladık. Daha öncesinde İl Sağlık Müdürlüğümüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İŞKUR ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarımızla protokoller imzalamıştık. İmzaladığımız bu iş birliği protokolünün hayırlı olmasını diler, sağlayacakları desteklerden dolayı da Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İsmail Akçay’a ve GTSO’nın değerli üyelerine teşekkür ederim.”

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay da düşüncelerini şu şekilde dile getirdi. “Gümüşhane Üniversitesi bizim gözbebeği kurumlarımızdan birisidir. Yıllarca üniversite sevdasıyla koşmuş olduğumuz bu davanın arkasından 2008 yılında kurulan Üniversitemizin, Gümüşhane’mizin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatına çok önemli katkılar ve önemli kazanımlar getirdiğini görüyoruz. Bu anlamda üniversitemizin bir katalizör görevi gördüğünü söylemek hiç de yanlış olmaz. Gümüşhane Üniversitemizin kendi yıllarında kurulan üniversiteler arasında ön sıralarda olduğunu çalışmalardan da izliyor ve takip ediyoruz. Gümüşhane Üniversitesi bizim ilimizin en önemli markalarından birisidir. Başarılarının artarak devam etmesi için Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası olarak üniversitemizin her zaman emrinde olduğumuzu ifade ediyorum. Ortak akıl ve istişarelerle üniversitemizin ilimize ve ülkemize çok güzel şeyler katacağına inanıyorum. Çalışmalarından dolayı buradan değerli Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e, başta olmak üzere tüm akademik ve idari personelimize de çok teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 21:39

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir