Gümüşhane’de Karayolu Trafik Haftası Açılışı Yapıldı

banner88

Gümüşhane’de 4-10 Mayıs Karayolu Trafik Haftası açılış etkinliği düzenlendi. Etkinlikte yılın trafik polisi, jandarması, zabıtası ve şoförüne plaket verildi.

Gümüşhane’de Karayolu Trafik Haftası Açılışı Yapıldı

Gümüşhane Kültür Merkezinde düzenlenen programda ilde yürütülen trafik projeleriyle ilgili sunum, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü 4.Sınıf Emniyet Müdürü Celal SARISOY tarafından gerçekleştirildi.

Törende konuşan Gümüşhane Valisi  Kamuran TAŞBİLEK; emniyet kemeri ve yaya öncelikli trafik anlayışı projelerinin önemine vurgu yaparak, Dünyanın medeni ülkelerinde bir yaya geçidinde insan varsa orada her şeyin durduğunu hatırlatan Vali Taşbilek, “Orada her şey duruyorsa bu ülkede de her şey durmak zorunda. Terörden bile fazla kayıp verdiğimiz günlerden Allah’a şükürler olsun Sayın İçişleri Bakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu irade neticesinde bugün çok ciddi oranda trafik kazalarının olmadığı, olan kazalarda da ölüm oranının asgari seviyeye indirgendiği bir süreç yaşamaktayız. Bu uygulamalara özellikle ve hassasiyetle riayet edilmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

banner90
Törende Yılın Trafik Polisi Mehmet Fatih Özbilgin, Yılın Trafik Jandarması Uğur Kabadayı, Yılın Trafik Zabıtası Hüsamettin Yiğiter ve Yılın Şoförü Suphi Karacan'a ödülleri Gümüşhane Valisi  Kamuran Taşbilek tarafından verildi.

Etkinlik liseler arası trafik kültürü bilgi yarışması ve başarılı öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir