Gümüşhane’de 21 Hayvan Telef Oldu

banner88

Gümüşhane Merkeze Bağlı Yaylademir Köyünde Hayvancılık işinle uğraşan Yalçın ailesinin 50 Büyükbaş hayvanından 21’ri telef olduğu gören çiftçi durumu yetkililere bildirmesinin ardından hayvanların neden telef olduğundan dolayı yetkili birimler tarafından soruşturma başlatıldı.

Gümüşhane’de 21 Hayvan Telef Oldu

Gümüşhane’nin Merkeze Bağlı  Yaylademir Köyünde Geçimini  hayvancılıkla sağlayan Yalçın Ailesinin  baktığı 50 büyükbaş hayvandan 21’ri bilinmeyen bir nedenden dolayı telef oldu. Nigar Yalçın Sabah ahıra girdiğinde 50 büyük baş hayvandan 21’rinin yerde cansız  olarak yattığını görünce durumu eşi Ali Yalçına bildirdi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de, zehirlenme ihtimaline karşı hayvanlardan numune alarak tahlil için Ankara Veteriner Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü'ne gönderdi.

'NE OLDUĞUNU BİLMİYORUZ'

banner90
Hayvancılıkla geçimini sağlayan Ali Yalçın, çok üzgün olduklarını telef olan hayvanların gelini Nigar Yalçın'a ait olduğunu söyledi. Alınan numunelerin incelendiğini belirten Ali Yalçın, “Burada ne olduğunu bilmiyoruz. Sabah 07.00'de ahıra geldik. Hayvanlar telef olmuş. Veteriner zehirlenmeden olduğunu söyledi. Henüz bir neticemiz yok. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de gelip inceleme yaptılar. Tahlile göndermek için parça aldılar" dedi.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir