Gümüşhane Valisi Tıp Bayramı Mesajı

banner88

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek 14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile yazılı bir yazılı mesaj yayınladı.

Gümüşhane Valisi Tıp Bayramı Mesajı

Türkiye’de, ilk olarak işgal altındaki İstanbul’da tıp öğrencileri tarafından, modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen 14 Mart 1919 tarihinde kutlanılan 14 Mart Tıp Bayramı, gece gündüz demeden, her koşulda büyük özveriyle ve fedakârca görev yapan hekimlerimize şükranlarımızı sunmak için bir vesile olarak değerlendirilmektedir.

Herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanmasının nitelikli bir toplumun en önemli şartı kabul edildiği günümüzde, insanı yaşatmayı ve insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı amaç edinen hekimlerimiz, İnsanların kaliteli ve mutlu yaşam sürmelerini sağlayarak, toplumsal refahın artmasına önemli katkı sunarlar.

Sosyal devletin en önemli özelliklerinden birisi de bütün vatandaşlarına yeterli ve zamanında sağlık hizmeti verebilmesidir. Bu anlamda doktorlarımız ve tüm sağlık çalışanlarımız, fedakârlıkları ve meslek aşkları sayesinde, insanların yaşam kalitesini yükseltmede ve bu yaşam kalitesinin duraksamaya uğradığı hallerde hastalarını sağlığına kavuşturmak adına kutsal bir mümessil olarak bu önemli ve zor görevi üstlenmişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle kendisini “insana hizmet” ilkesine adamış doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

                                                                                                          Kamuran Taşbilek

                                                                                                          Gümüşhane Valisi

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir