Gümüşhane Milletvekilleri 15 Temmuz Mesajı

banner88

Gümüşhane Milletvekilleri H. Osman Akgül ve Cihan Pektaş 15 Temmuz FETÖ darbesinin 3. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladılar.

Gümüşhane Milletvekilleri 15 Temmuz Mesajı

Gümüşhane Ak Parti Milletvekilleri H. Osman Akgül ve Cihan Pektaş Tarih FETÖ/ PYD  Terör Örgütünün 15 Temmuz 2016 hain darbesini Gümüşhaneli vekiller şu şekilde dile getirdiler “Tarin  boyunca esaret zincirini reddeden, boyunduruk altında yaşamayı asla kabullenmeyen necip milletimiz; vatanımızın birliği, bütünlüğü ve bağımsızlığımızın daim kılınması uğruna büyük kahramanlıklar ve fedakârlıklar göstermiştir.

Bu destansı kahramanlıklar ve milletimizce kazanılan büyük zaferler sonrasında kurulan devletimiz; her geçen gün büyümesini sürdürmekte ve dünyanın sayılı güçleri arasında yer almaktadır. Dün olduğu gibi günümüzde de devletimizin bu yükselişinin önünü kesmek ve milletimizin binlerce yıldır yaşattığı birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuna nifak tohumları ekmek için hain emeller besleyen şer odakları; bundan 3 yıl önce 15 Temmuz gecesi tarihimizde eşi benzeri görülmemiş bir hainliğe kalkışmışlardır.

15 Temmuz; bir milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil, imanlı ve inançlı evlatları olduğunun bir kez daha tescillendiği, bundan böyle hiçbir gücün, milletin ve iradesinin rehin veya teslim alınamayacağının dosta ve düşmana öğretildiği gündür.                Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden bu aziz millet;  demokrasimizi askıya almak isteyen şer odaklarına ve onlara uşaklık edenlere asla prim vermeyecek, bu tür hain girişimlere ve düşmanca saldırılara,15 Temmuz’da olduğu gibi aynı iman gücü ve vatan sevgisi ile karşı koyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, istiklal ve istikbalimiz için mücadele veren  15 Temmuz şehitlerimizi ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz  uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.

banner90

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 21:15

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir