Çimen Çalışıyor Gümüşhane Büyüyor!

banner88

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane’de yapımı devam eden AVM inşaatı için 2019 yılının sonuna kadar Gümüşhane Alışveriş Merkezine Kavuşacağını Ercan Çimen Açıkladı.

Çimen Çalışıyor Gümüşhane Büyüyor!

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane’de yapımı hızla devam eden AVM Alışveriş merkezi sahasında incelemede bulundu, çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden başkan çimen, bilgi aldı.

Başkan Çimen, Gazetecilere yaptığı açıklamada, Alışveriş Merkezi’nin tamamlanması ile birlikte Gümüşhane’ye vizyon katacağını ifade ederek, “Gümüşhaneliler bu tür hizmeti çoktan hak ettiler, geç kalındı. Biz bu açığı kapatmak için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz” dedi.

Alışveriş merkezinin Hasanbey Mahallesi Daltaban semtindeki eski otogar yerine yapıldığını anımsatan Başkan Çimen, şöyle devam etti: “Alışveriş merkezimizi yaklaşık bir yıl önce yap-işlet-devret modeli ile ihale ettik. 30 yıl süreyle ihaleye giren Kundor İnşaat yapımının tamamlanmasının ardından işletecek. Şu anda da çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.”

banner90
esnafımız da yıllarca bu alanda çalıştılar. Sanayi esnafımızı mağdur etmeden Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki Sanayi Çarşısına yaptığımız yeni işyerlerine naklettik. Mevcut AVM’nin karşısındaki alana da geçici otogar yaparak otogar esnafımızı da buraya naklettik” dedi.

Siyaseten Çok Zor Bir İş”

Başkan Çimen, hem sanayi esnafını hem de otogar esnafını nakletmenin siyaseten çok zor bir iş olduğunu dile getirerek, “Hiçbir siyasetçi sanayici ve otogar esnafı ile karşı karşıya gelmek istemez ama biz gemileri yaktık, buraya bir alışveriş merkezi, bir yaşam alanı yapacağız. Şehrimizin böyle bir ihtiyacı vardı. Emeği geçen, başta Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 22:54

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir