chp'nin adayı belli oldu

banner88

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane Belediye başkanı olarak Bedri Ağaç’ı belirledi. CHP'de bugün yapılan parti meclisi ve MYK toplantısında 10 il ve 1 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu.

chp'nin adayı belli oldu

Yönetim kurulu ile yaptıkları toplantı sonucunda kendisi ve 4 yönetim kurulu üyesinin yerel seçimlerde aday olmak için partilerinden istifa ettiklerini ve istifaları parti genel merkezine gönderdiklerini kaydeden Ağaç, “Ben ve 4 arkadaşım Serdar Eleman, Raif Yalçın, Selma Saraçoğlu ve Metin Selim Tungul Yönetim Kurulu üyeliklerinden istifa ettik. İstifalarımızı genel merkezimize gönderdik. 19 Ekim'e kadar da resmi müracaatlarımızı yapacağız. Ondan sonrada CHP Genel Merkezi'nin bunu resmi olarak ilanını bekleyeceğiz. Şu anda yerel seçimlerde 4 arkadaşım il genel meclisi için ve ben de Gümüşhane Belediye Başkanı aday adaylığı için il yönetiminden istifa ettik” dedi.

banner90
Ağaç, partilerinin genelgesi gereği istifa eden il başkanlarının yerine seçim yapılmayacağını belirterek İl Başkan Yardımcısı olan Mustafa Karaslan'ın il başkanlığına vekalet edeceğini sözlerine ekledi.

Belediye Başkanlığı aday adaylığıyla ilgili amacının Gümüşhane’yi ‘daha yaşanılır bir hale’ getirmek olduğunu, Gümüşhane’nin efsane Belediye Başkanlarından merhum Sebahattin Aytaç’tan 40 yıl sonra Gümüşhane’yi yeniden sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla buluşturmak olduğunu kaydeden Ağaç, “Gelmiş geçmiş tüm belediye başkanlarına da hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bu bir hizmet ve bayrak yarışıdır. Amacım; onların bıraktığı yerden mücadeleye devam etmek çok daha temiz, yeşil, düzenli, üreten, istihdam sağlayan, gelir yaratan, her kör kuruşu özenle titreyerek kullanan, adil, tarafsız ve herkese eşit mesafede, kimsenin adamı olmayan, dar bir grubun değil tüm halkın ve özellikle de masum ve mazlumların çıkar ve menfaatlerini koruyan ve savunan; sorunları çözülmüş, daha modern ve daha yaşanılası bir kent oluşturmaktır. Kenti; ortak akıl ve insan odaklı yönetme anlayışı ile yöneteceğiz. Herşeyi bilirim anlayışına asla kapılmadan, her türlü yapıcı öneriye ve eleştiriye açık olarak; sivil toplum örgütleri, Kent Konseyi, Muhtarlar, Dernekler, Kanaat Önderleri, Esnaf ve Sanatkarlar, ticaret erbabı, İşçi, memur, emekli, öğrenci; kısacası tüm kent yaşayanları ile iletişim kurarak ve onları söz sahibi kılarak; karar alma mekanizmalarını çalıştıracağız. Hiç yüksünmeden, komplekse kapılmadan, yönetme iradesini karar alma sürecinde paylaşacağız. Paylaştıkça büyüyen ve çoğalan değerler yaratacağız. Ard arda değil, yan yana yürüyeceğiz. Söz veriyorum; hepinizin Belediye Başkanı olacağım ve “birlikte; GÜMÜŞHANE çok daha güzel olacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 11:31

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir