Bu Kutlu Destanın Eşi Benzeri Yok!

banner88

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Bu Kutlu Destanın Eşi Benzeri Yok!

18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin tarihimizde bir dönüm noktası olduğunu belirten GTSO Başkanı İsmail  Akçay,  ‘Çanakkale Geçilmez’  diyerek binlerce vatan evladının  en kutsal varlıklarını, canlarını hiç düşünmeden bu vatan toprakları için feda ederek yazdığı bu kutlu destanın ayrıca  dünyada bir eşi ve benzeri olmadığını söyledi. Başkan Akçay mesajında;

‘’18 Mart 1915, bağımsızlığımızı milli karakterimizin değişmez bir parçası olarak bütün dünyaya gösterdiğimiz şanlı destanımızın tarihidir. Bizler hayatımızın her anında, bu vatan için canlarını, mallarını, sağlıklarını feda eyleyen ecdadımızın aziz hatıralarını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmakla mükellefiz. Çanakkale Zaferi’nin genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize borcumuz olduğu kadar, geleceğimizin de teminatıdır. Türk Milleti vatanları uğruna canlarını hiçe sayarak bağımsızlığımızın mimarları olan şehit ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacak, onların bizlere bıraktığı kutsal mirasa her zaman sahip çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 104’ncü yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz’ ’dedi.

banner90

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir