19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları

banner88

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yayımlanan 19 Mayıs mesajları

19  Mayıs Atatürk'ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları

Gümüşhane Üniversitesi  Rektörü  Halil İbrahim Zeybek 19 Mayıs Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektörümüz mesajında, “Mübarek Ramazan ayını idrak ettiğimiz bu günlerde, tarihte emsali görülmemiş bir zaferle taçlandırdığımız bağımsızlık mücadelemizin 100’üncü yılını büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. İstiklal mücadelemizin sembolü 19 Mayıs 1919, milletimizin bağımsızlık mücadelesinde tüm yokluklara rağmen iman, azim ve heyecanla bir arada olduğu önemli ve tarihi bir gündür. 100 yıl önce milletimizin yazdığı kurtuluş destanı bizler için daima bir övünç kaynağı olmuştur. Bugün ülkemizin karşı karşıya olduğu zorlukları yine aynı iman, azim ve milli şuurla bertaraf edip atalarımızın yaptığı gibi destanlar yazabiliriz. Bu yolda bize düşen geleceğimizin mimarı olacak yeni nesilleri yetiştirirken, istiklal mücadelemize temel teşkil eden vatanseverlik, birlik ve beraberlik ruhunu onlara aşılamak ve onlara atalarımızın bize gösterdiği şekilde yol gösterici olmaktır.

Bu birlik ve beraberlik ruhunu her zaman yaşatmak dileğiyle 100’üncü yılında, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; üniversitemizin sevgili gençlerinin ve tüm Gümüşhane halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” sözlerine yer verdi.

                        Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse’nin 19 Mayıs Mesajı

Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı Av. Celalettin Köse, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Köse, yayınladığı mesajda, "Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda, ilk ve en anlamlı adımı oluşturan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak, Türk Milletinin sonsuza kadar bağımsızlığı için, kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 100. Yıl dönümünü, "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" coşkusu içinde genelde milletimizin tüm bireyleriyle, özelde ise bütün gençlerimizle kenetlenerek kutluyoruz.

Bu günün, "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanması ülkemizin geleceği olan gençlerimizle bütünleşmemiz ve onlarla aynı coşkuyu paylaşarak, geleceğe daha umutla bakmamızı da sağlamaktadır.

Bilgi çağı olarak nitelendirilen çağımızda, ülke kalkınmasını sağlayacak olan gençlerimizin, modern çağın gereklerine uygun olarak yetiştirilmesi için, bugünün yetişkinlerine düşen görev ve sorumlulukların bilincindeyiz.

Gençlerimizin geleceğe emin adımlarla ve toplumsal faydalarımızı dikkate alarak, aynı zamanda Dünya bilim standartlarını yakalamış ailesine ve ülkesine yararlı bireyler olarak, yetişmeleri ve gençlerimizle birlikte ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşması en büyük arzumuzdur. Türk Milleti'nin tüm bireyleri, bu konuda gençlerimize güvenerek, geleceğe umutla bakmaktadır.

Bu düşüncelerle, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, bütün gençlerimizi ve tüm Gümüşhaneli hemşehrilerimi sevgiyle saygıyla selamlıyorum" dedi.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen  Çimen’in 19 Mayıs mesajı

banner90

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Çimen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak imkansızlıklar içinde başlattığı milli mücadelenin, aziz milletin hiçbir şart ve durumda bağımsızlığından vazgeçmediğinin açık bir delili olduğunu kaydetti.

Mesajında, Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin tesisi için Atatürk’ün başlattığı bağımsızlık hareketi ve milli mücadele zaferinin 100. yıldönümünün kutladığını belirten Başkan Çimen, şu ifadelere yer verdi:

"Bağımsızlık savaşının başladığı tarih olan 19 Mayıs 1919, Türk milletinin uyanışının sembolüdür. Samsun'da yakılan istiklal meşalesi, milletimiz için bağımsızlığın müjdecisi olmuş; birlik ve beraberlik içerisinde, azim, cesaret, kararlılık ve inançla verilen o eşsiz mücadele, Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanmıştır. Tarihi, mücadeleler ve zaferlerle dolu olan milletimiz kendisine topyekun savaş açıldığı bir ortamda, Atatürk'ün öncülüğünde yıllar süren büyük ve destansı bir kurtuluş mücadelesi sergileyerek elde ettiği muazzam zaferle istiklalini bütün dünyaya kabul ettirmiştir. 19 Mayıs’ın yıldönümünde, bağımsız ve özgür bir millet olarak geleceğe güvenle bakabilmek için, geçmişte verilen mücadelelerin önemini, genç kuşaklara en iyi şekilde anlatmalıyız. Bu günün, 'Gençlik ve Spor Bayramı' olarak da kutlanması ülkemizin geleceği olan gençlerimizle bütünleşmemiz ve onlarla aynı coşkuyu paylaşarak, geleceğe daha umutla bakmamızı da sağlamaktadır. Bu duygularla, milletçe gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu özel günde, vatan ve bayrak uğruna büyük fedakarlıklar göstererek bizlere bağımsız bir ülke bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum."

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay'ın 19 Mayıs Mesajı

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Akçay, Milli Mücadelemizin 100. yılı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajda 100 yıl önce 19 Mayıs günü başlatılan kutlu mücadelenin dünyada diğer toplumlara ve devletlere emsal olduğunu belirten Başkan Akçay; ‘’19 Mayıs 1919 Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan ve bu toprakları kendine yurt benimsemiş halkımızın iradesini ortaya koyarak düşman güçlerini bu ülkeden atmak için var gücüyle verdiği kutlu mücadelenin ilk günüdür. Bu kutlu mücadeleyi ilelebet devam ettirecek ülkemizin gençleri ve onların yetiştireceği yeni nesillerdir.

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te ülkemizi siz gençlere ve sizlerin üstün zekalarına emanet etmiştir. Siz gençlerimizin girişimci ruhu, üstün çalışma azimleri, vatan ve millet aşkı ile ülkemizin topraklarına göstermiş olduğu bağlılık,  bizim dünya medeniyet yarışındaki en büyük güvencemizdir. Biz Türk iş dünyası temsilcileri olarak gençlerimizin ülkemizi ve milletimizi daha da aydınlık yarınlara taşıyacağından asla şüphemiz yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadelemizin 100 yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha minnet,  şükran ve rahmetle anıyorum.”

Gümüşhane Milletvekilleri H. Osman Akgül ve Cihan Pektaş'ın 19 Mayıs Mesajları

19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır. 100 yıl önce Samsun’da yakılan istiklal meşalesi; milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

İstiklal Savaşımızı zafere taşıyan ecdadımızdan bizlere miras kalan birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu; ülkemizi daha müreffeh kılmak için azimle çalışmamızı, geleceğe daha da umutla bakmamızı sağlamaktadır. Tarihi boyunca bütün badireleri atlatmayı başaran aziz milletimiz, bundan sonra da aynı ruh ve inançla hareket edecek; daha güzel yarınlara, daha büyük hedeflere kapı aralamaya devam edecektir.

Türk Milletinin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının miladı olan bu önemli gün aynı zamanda Türk Gençliğine armağan edilmiş bir bayramdır. Gençler, toplumumuzun en sağlam yapı taşlarındandır. Büyük medeniyetimizin köklü davasını omuzlayan gençlerimiz; kalemleriyle, kitaplarıyla, inanç ve umutlarıyla temelleri atılmış olan 2023-2053-2071 Türkiye’sini inşa edecek ve nesiller boyu bu ideale sahip çıkacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyor; sevgili gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyoruz.

        Hacı Osman AKGÜL                                                                   Cihan PEKTAŞ

    Gümüşhane Milletvekili                                                          Gümüşhane Milletvekili  

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 19:45

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir