15 Şubat Gümüşhane’nin Düşman İşgalinden Kurtuluş Mesajları

banner88

15 Şubat Gümüşhane’nin 102. Yıl Düşman işgalinden kurtuluşu yıldönümü münasebetiyle yayınlanan 15 şubat Gümüşhane’nin Kurtuluşu ile yayımlanan mesajlar

15 Şubat Gümüşhane’nin Düşman İşgalinden Kurtuluş Mesajları

Gümüşhane Milletvekili H. Osman Akgül ve Cihan Pektaş  102. Yıl Kurtuluş Mesajları

Bugün Gümüşhane’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümünü idrak etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tarih yazmayı gelenek haline getiren şanlı milletimiz vermiş olduğu mücadele ile 14 Şubat 1918'de Torul’u, 15 Şubatta Gümüşhane’yi, 17 Şubatta da Kelkit’i düşmandan temizlemiştir. Gümüşhane’mizin kurtuluşu için verilen mücadele, asırlardır istiklali ve istikbali için canı pahasına mücadele eden Türk Milleti'nin hür bir şekilde yaşama iradesinin müşahhas bir numunesidir.

Her safhası büyük fedakârlıklarla bezenmiş Milli Mücadelemiz, kahraman Mehmetçiklerimizin gönlündeki vatan sevgisi, aziz milletimizin de bağımsızlık aşkıyla kazanılmıştır. Toprağı vatan yapan milletimiz; içinde bulunduğu dönemin bütün olumsuz şartlarına rağmen yedi düveli dize getirdiği gibi bugün de feraseti ve Allah’ın inayetiyle hainlere geçit vermeyecektir, dün 15 Temmuz işgal girişimine karşı göğsünü siper ettiği gibi, bugün de her türlü saldırıya korkusuzca karşı koymasını bilecektir.

Şehrimizin kurtuluş günü vesilesiyle ecdadımızın Türk Milletine en önemli emaneti olan “bağımsızlık şuurunu” bir ve beraber olarak ilelebet muhafaza edeceğimizi vurguluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; ülkemizin istiklal ve istikbali için canlarını feda eden bütün Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi hürmetle yâd ediyor: Gümüşhane’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yılını kutluyoruz.

                Hacı Osman AKGÜL                                          Cihan PEKTAŞ

             Gümüşhane Milletvekili                                 Gümüşhane Milletvekili

Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı Av.Celalettin Köse 102. Yıldönümü Mesajı

banner90
AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Sayın Av.Celalettin KÖSE, İlimizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102. Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı

 İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102.yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Kurtuluş Savaşı’yla birlikte tüm yurtta olduğu gibi Gümüşhaneli hemşehrilerimiz de ülkemizin savunmasında aktif rol almışlardır. Düşman işgaline karşı, şehrimiz kahraman vatan evlatlarının destansı mücadelesinin sonunda 15 Şubat 1918’de istiklaline kavuşmuştur.

 Ecdadın bu kararlı mücadelesi bizlere örnek olmalı, ülkemizi tehdit eden tüm unsurlara karşı bu ruhu her daim canlı tutmalıyız. Aziz şehitlerimizin bizlere miras olarak bıraktığı vatanımızın her karış toprağına sahip çıkmalı ve bu emaneti gelecek nesillere en iyi şekilde teslim etmeliyiz.15 Şubat’ta düşman işgaline boyun eğmeyen bu aziz şehir, şimdi de zalimlere karşı mazlumların yanında olmaya devam edecektir. Ecdadımızdan emanet kalan bu vatanı, terör örgütlerinin bölmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Gümüşhane, geçmişte olduğu gibi şimdi de kardeşliğin, hoşgörünün şehri olmaya devam edecektir.

   Bizler bu anlayışla tüm vatandaşlarımızın huzur ve barış ortamında yaşamlarını sürdürmeleri için çalışıyoruz.  Gümüşhane’ye değer katmak ve katkı sağlamak için sorunlarımızın tespiti ve çözümü noktasında şehrin tüm paydaşlarıyla koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdükçe inanıyorum ki şehrimiz, hedeflediğimiz noktalara en kısa sürede ulaşacaktır.

Bu vesileyle 15 Şubat Gümüşhane’nin Kurtuluş Günü’nde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ülkemizin bağımsızlığı için mücadele eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Gümüşhaneli hemşerilerimin bu gurur gününü kutluyorum.” dedi

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 21:32

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir