Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Müdürlüğü ile Protokol Anlaşması İmzalandı

banner88

Gümüşhane Üniversitesi ve Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan anlaşma ile eski Şiran Devlet Hastanesi Hemodiyaliz binasının kullanımının 10 yıllığına Üniversitemize tahsis edilmesine karar verildi.

Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Müdürlüğü ile Protokol Anlaşması İmzalandı

Yapılan protokol anlaşmasının imzalanması için Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’i makamında ziyaret eden Gümüşhane İl Sağlık Müdürü Engin Pehlivan konu ile ilgili şunları söyledi. “İş birliği usulü çerçevesinde, Şiran ilçemizde bulunan eski Şiran Devlet Hastanesi Hemodiyaliz ünitesinin yeni binasına taşınmasından dolayı eski binanın kullanımını 10 yıllığına Gümüşhane Üniversitemize tahsis ediyoruz. Gümüşhane Üniversitemize hayırlı uğurlu olsun diyoruz.”

Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bitişiğinde bulunan Hemodiyaliz binasının kullanımı ile ilgili bilgileri veren Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise, “Bilindiği üzere yeni açılan Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz yaptığı çalışmalarla bizleri memnun etmeye devam ediyor. Meslek Yüksekokulumuzun hemen bitişiğinde bulunan Hemodiyaliz binası, daha kaliteli bir eğitim vermesi açısından Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğümüz ile yaptığımız anlaşma gereğince 10 yıllığına kullanılması için Üniversitemize tahsis edildi. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı çerçevesinde bu binaya açacağımız iki sınıf ile birlikte öğrencilerimizi buraya yerleştireceğiz.  Böylelikle sınıf sayımız çoğalacak ve öğrencilerimiz daha rahat bir ortamda eğitim-öğretim görecekler. Söz konusu gelişmeyi şehir-üniversite bütünleşmesi adına önemli bir adım olarak görüyoruz. Bu nedenle de Gümüşhane İl Sağlık Müdürümüz Sayın Engin Pehlivan’a teşekkür ediyorum. Yeni binamız Şiran ilçemize ve Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuza hayırlı uğurlu olsun diliyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir