Vedat Erdem Almanya’ya Neden Sığınma yardımında bulundu

banner88

Almanya’da yaklaşık 15 yıldır yaşayan Türk Vatandaşı olan Vedat Erdem’in Türkiye’de farklı suçlardan araması bulunan Erdem hakkında araştırma yapan Gümüşhane Haber Gazetesi ve Anında Haber Sitesinin Sahibi Almanya’da Yaptığı araştırmalarda ve Alman yetkililerinden edindiği bilgiler doğrultusunda Vedat Erdem Almanya Hükumetine sığınma yardımı talebinde bulundu ortaya çıktı.

Vedat Erdem Almanya’ya Neden Sığınma yardımında  bulundu

Almanya’da Yaşayan Türk Vatandaşı olan Vedat Erdem, Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarını Almanya vatandaşı olan bir bayana tecavüz ettiniz iddiaları ile 5 yıldır telefonla arayarak tehditler savuran erdem gözüne kestirdiği Türk vatandaşlarından rüşvet isteyerek Türk vatandaşlarının kara kâbusu oldu.

Vedat Erdem Almanya’daki yaşayan Türk vatandaşlarımızdan umduğunu bulamayınca Sosyal Medya’dan Türk Basınına ulaşarak mağdur rolü oynayarak yardım talebinde bulunuyor. Bu sayede Gümüşhane Haber Gazetesi ve Anında Haber Sitesinin WHATSAPP hattına ulaşan Vedat Erdem Gazeteci Salih Zengin’e buradaki Türkler beni mağdur etti. Cami Dernek Başkanları Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri Alman vatandaşı olan bir bayana tecavüz etti Bu tecavüzcüler benim iki berber dükkânımın kapanmasına neden oldu ve kendi öz amcasının kendisine 30 bin EUR borcu olduğunu iddia ederek yardım talebinde bulundu. Bunların hakkında Haber yapmasını istedi.

Gazeteci Salih Zengin’de haber belgeyle yapılır  demesinin ardından Anında Haberler WHATSAPP hattına Vedat Erdem Almanya’da Yaşayan Türklere yazığı küfürlü mesaj Telefon ekran görüntülerini attı Gazeteci Zengin bunlar delil değildir demesinin ardından biz bu olayı araştıralım demesinin ardından Vedat Erdem Salih Zengin’e 285 EUR bilet parası yollayarak Gazeteci Salih Zengin’i Almanya’ya çağırdı.

banner90
Gazeteci Salih Zengin Almanya’dan Torul Haber Merkezine yaptığı açıklamasında şöyle devam etti. “ Almanya’da yaşayan Türk Vatandaşı olduğunu iddia eden Vedat Erdem atlı kişi Türkiye’yi Alman Hükümetine kötüleyerek Mülteci olarak kayıt yaptırmanızın ardından, Federal Göçmenler ve Mülteciler Dairesi’nin (Almanca) Berlin’deki dış ilişkiler şubesinde iltica başvurunuzu yapabilirsiniz. Burada size bir randevu alarak sığınma talebinde bulunduğunu tespit ettik.  Almaya Hükümeti Vedat Erdem koruma altına almasının ardından bundan istifade eden Vedat Erdem, Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarımıza Rahat huzur vermemektedir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Vedat Erdem Almanya’ya Neden Sınmada Bulundu

Vedat Erdem’in Almanya Hükümetinden Neden Sığınma talebinde bulunduğu açıklamasını gazeteci Salih Zengin bu konuyla ilgili elimde çok ciddi belgeler var. Halen daha  konuyla ilgili belgeleri toplamaya devam ediyorum. Almanya , Federal Göçmenler ve Mülteciler Dairesi’nin (Almanca) Berlin’deki dış ilişkiler şubesinden edineceğimiz tüm bilgileri  Elbette Türkiye yetkilileri ile paylaşacağız ve ardından Yönetmenlik gereğincede Türk Basını ile paylaşacağım açıklamalarında bulundu.  

Vedat Erdem Son olarak Türkiye'den  Sosyal Medya Üzerinden   tanıştığı kişilere Almanya'da Türkler tarafından Madur edildiğini bildirerek tanıştığı kişilere 250  veya 300 EUR para göndererek  Almanya'daki Türk Vatandaşları Türkiye'den arayan kendilerini mafya olarak tanıtıp Sizin vedat Kardeşimize 3.500 EUR borcunuz var artık borcunuz  bize geçti  şeklindeki  tehdit Mesajları ile Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarımız tehdit ediliyor. 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2021, 13:55

Nazan Şahin

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir