Gümüşhaneliler Fuat Okay’ı Ağırladı

banner88

Esenlerde bulunan Köse ilçesi Gökçeköy Derneği Sahur programında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY’ı ağırladı. Sahur programına Fuat OKTAY’ın yanında, Esenler Belediye başkanı M. Tevfik GÖKSU, GÜDEF Genel Başkanı Vahit OLGUN, Akparti İstanbul İl Yön. Kur. Üyesi Zeynep ŞİŞMAN, MHP Gümüşhane İl Başkanı Nedim AYDIN katıldı.

Gümüşhaneliler Fuat Okay’ı Ağırladı

Sahurda konuşan Dernek Başkanı Üzeyir AKSU yaptığı konuşmada “ Katılımlarından dolayı başta Cumhurbaşkan Yardımcımız Sn. Fuat OKTAY’a, bize bu imkanları sunan Belediye başkanımız M. Tevfik GÖKSU’ya, Gümüşhanelileri her platformda yalnız bırakmayan GÜDEF Genel Başkanımız VAHİT OLGUN’a MHP İl başkanımız Nedim AYDIN’a ve tüm katılımcılarımıza taşakkür ediyorum.” dedi.

Programda konuşan GÜDEF Genel Başkanı Vahit OLGUN ise “ Bu akşam bizleri onurlandıran Fuat OKTAY başkanımıza, Hemşerilerimize Esenlerde desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız M. Tevfik GÖKSU’ya, MHP İl Başkanımız Nedim AYDIN’a, Gümüşhane gelini Akparti İl yönetim Kurulu üyesi Zeynep ŞİŞMAN’a ve katılımcı tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Gümüşhanemiz Ahmet Ziyaüddin hazretlerinin doğup büyüdüğü ve onun felsefesini şiar edindiği bir şehirdir. Dağların avucunda rüzgarı sert insanı mert bir şehirdir. Gümüşhaneliler Memleketinden kalkıp büyükşehire gelmiş ama öz benliğinden asla taviz vermeyen bir hemşeri topluğudur. İstanbul’da bulunan Gümüşhaneliler olarak Milliyetçi Muhafazakar bir yapımız var. Ne yazık ki nüfus oranımız yeterli gelmedi. Eğer İstanbul nüfusunun yüzde 90’ı Gümüşhanelilerden oluşsa idi şuanda seçimlerin yenilenmesinden söz etmiyor olurduk. Çünkü hemşerilerimiz Binali Beyi yüzde 90 oranında desteklemektedir. İstanbul seçimlerinde bir yol kazası yaşanmış olsada; Gümüşhaneliler 31 Mart’ta olduğu gibi 23 Haziranda da Cumhur ittifakı adayı Sn. Binali YILDIRIM’a tam destek veriyor ve bunu her platformda yüksek sesle haykırmaktadır. Bunun iki sebebi var. Birincisi Kelkit vadimizin yetiştirdiği bir kişilik olmasıdır. İkincisi ise Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşlığını yapmış ve ülkemize bir çok hizmeti geçmiş olmasıdır. Ben tekrar katılımlarınızla bizleri onurlandırdığınız için hemşerilerim adına teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.” Dedi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik GÖKSU ise yaptığı konuşmada “Artık Ramazan'ın son dilimine girilmiş oldu. Ramazan'ın manevi iklimini hissedeceğimiz günleri bu önümüzdeki bir haftada da dolu yaşayalım. Ramazan'da nefes aldığımız her dakikayı diğer zamanlardan farklı olarak görürüz. Eğer iyilik ve güzellik adına yapamadığımız, ertelediğimiz ameller varsa onları bu son günlerde yapmaya çalışalım" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, burada yaptığı konuşmada, “Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimlerinin tekrarlanmasına karar verdiğinde dünyanın birçok ülkesinden tepkiler yağdığına hep beraber şahit olduk.

İstanbul'u, İstanbul seçimlerini, Türkiye'yi neden bu kadar yakından takip ederler? Bu durum sadece belediyecilikte değil savunma alanında da yaşamaktayız.

Kendi ülkemizi neyle savunacağımıza, hangi silahları, hangi ürünleri geliştireceğimize karar vermek için ne zamandan beri bir başka ülkenin onayına ihtiyaç duyulur oldu. Başka bir düzen vardı da biz mi bilmiyorduk. Yunanistan, Güney Kıbrıs alırken hiç kimsenin umurunda olmayan S-400 konusu Türkiye’ye gelince birden gecemizi gündüzümü meşgul eden bir konuya dönüşür oldu. Türkiye'nin hangi zorluk önüne çıkarsa çıksın bununla mücadele etmeyi öğrendi ve o zorluklardan güçlenerek çıkmayı bildi.

"Terör dediler, mücadele etmeyi öğrendik. İçeriden saldırdılar, mücadele ettik. Dışarı çıktılar, oradan saldırmaya çalıştılar. Bakın Pençe Harekatı devam ediyor. Kahpece karşımıza çıkmak istediler, FETÖ ile geldiler. Nereye giderlerse gitsinler biz onların peşinden gidip onlara dünyayı dar etmesini biliriz dedik, bunu da yapıyoruz. DEAŞ ile mücadele etmeyi öğrendik. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında Türkiye'ye karşı herhangi bir tehdit söz konusuysa sınır tanımayız. Neredeyse mecrası oraya gider vururuz veya alır geliriz. Vuruyoruz, alıp getiriyoruz. Sahip çıkmaya çalışıyorlar. Gitsinler kimin kucağında otururlarsa otursunlar. Onu da bir gün alıp getireceğiz, hesabını soracağız. Türkiye’ye kahpelik edenler er veya geç bunun hesabını verirler. Türkiye’yi tehdit ederek hiçbir yere varamazsınız. Milletimizin memleketimizin çıkarlarına uygun düştüğü sürece biz herkesle çalışırız. Doğruya doğru diyen yanlışa yanlış deyip dimdik duran bir Türkiye ve bir lider var." dedi.

Sahur programı katılımcılar ile sıcak sohbetle devam etti.

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir