GÜDEF Öğretmenler Gününü Boğazda kutladı

banner88

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) 24 Kasım Öğretmenler Gününü Üsküdar Belediyesi Valide Sultan Gemisinde yemekli boğaz turu yaparak kutladı.

GÜDEF Öğretmenler Gününü Boğazda kutladı

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF24 Kasım Öğretmenler gününü Üsküdar Belediyesine ait  olan Valide Sultan Gemisinde yemekli boğaz turu proğramı yaparak kutladı.

GÜDEF'in Düzeenlediği 24 Kasım Öğretmenler günü Proğramında konuşan Üsküdar Belediye Başkanı  Hilmi Türkmen “Bu akşam özel ve benim için çok önemli bir ekibi gemimizde misafir etmekten onur duyuyorum. Bu ülkenin geleceğe adım atmasında katkıları ve başarıları olan öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyorum. Milli Eğitim Bakanımızın da dediği gibi dünya ile yarışmak için nesillerimizin iyi bir eğitimden geçmesi gereğine inanıyorum. 15 Aydır halkımıza hizmet veren gemimizde şimdiye kadar 400 Bine yakın insanımızı ağırladık. Her hafta bir okulumuzun öğrencileriyle gemimizde boğaz turu yaparak sanat tarihi dersleri işliyoruz. Özellikle Gümüşhaneli hemşerilerime hizmet etmekten onur duyuyor, Özellikle bu programı düzenleyen federasyon başkanı sn. Vahit Olgun ve ekibini kutluyorum” dedi.

banner90
İstanbul Gümüşhane Dernekler  Federasyon Başkanı Vahit Olgun, “Öncelikle bizleri ağırlayan Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen’e ve her daim kapıları hemşerilerine sonuna kadar açık olan Belediye Başkan Yardımcımız Sedat Ayyıldız’a teşekkür ediyorum. Değerli hemşerilerim her ay meslek komiteleriyle yapacağımız toplantıların ilkini 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle Milli Eğitim camiamızda görev yapan idarecilerimiz ile başlatmış oluyoruz. İl Milli Eğitim Müdürü hemşerimiz sn. Levent YAZICI Ankara’da acil bir toplantıya gitmesi dolayısıyla aramızda olamadı, tüm katılımcı hemşerilerimize selamını iletti. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başta Necmettin Öğretmenimiz olmak üzere şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.  GÜDEF olarak 2019 yılı şubat ayında Gümüşhane’mizin kurtuluşu, Tanıtım günleri ve Geleceğe Yolculuk adını verdiğimiz Gümüşhane’de köy okullarında olan öğrencilerimizin İstanbul’a uçak ile getirilmesi boğaz turu Çanakkale gezisi gibi etkinlikleri yapmayı planlıyoruz. Sizlerin de federasyonumuza gerekli desteği vereceğinizi biliyor tüm katılımcılarımıza saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Ayyıldız da “Gümüşhaneliler olarak nüfus yoğunluğumuz az olsada nüfuzumuzun her geçen gün arttığı bir şehirde yaşıyoruz. Üsküdar’ımızda ağırlamaktan onur duyduğum eğitimci hemşerilerimin öğretmenler gününü kutluyorum. Bulundukları her platformda gereği gibi çalışan ve parmakla gösterilen hemşerilerimin olduğunu görmek bizleri gururlandırıyor. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyor ve sizlerle buluşmamıza vesile olan Federasyon Başkanımız Sn. Vahit Olgun’un şahsında tüm yönetim kurulunu tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar ise “Öğretmenlerimiz ve milli eğitim camiamız adına önemli bir günde bizleri bir araya getiren Federasyon başkanımız sn. Vahit Olgun ve ekibine, Bu güzel mekanı bizlere tahsis eden Belediye başkan ve yardımcısına be tüm katılımcı derneklerimize teşekkür ediyorum. Görev sürem boyunca Hakkari dahil bir çok ilde görev yaptım. Her gittiğim yerde hemşerilerimin olduğunu görmekten ve hiçbir zaman hemşerilerimin başarılarından dolayı övünüyor. Burada olan olmayan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

Programa Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Belediye Başkan Yrd. Hemşerimiz Sedat Ayyıldız, Üsküdar Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Zülfikar Özkan, Sebehattin Zaim Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Beytullah Kaya, MEB Maarif Müfettişi Hasan Uçar, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, Eğitim-Bir-Sen 4 No’lu Şb. Başkanı Talat Yavuz, Bayrampaşa Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Ozan, Kadıköy Milli Eğitim Şube Müdürü Akın Sağırkaya, Arnavutköy Milli Eğitim Şube Müdürü Abidin Merdan, Sultanbeyli Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa KARA, Bahçelievler Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir ŞAHİN, Vatan Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Turay Kesler, Bilge cihan Koleji sahibi Oğuzhan Onuk, Kağıthane Çözüm Eğitim Kurumları kurucusu Mümin Baş, Özel GOP Vatan Lisesi kurucusu Erol Yüce, Özel Ayça Akşam Lisesi ve Rehabilitasyon Mrk. Sahibi Sercan Kayacı, İstanbul Lisans Mrk. Sahibi Osman Nuri Eroğlu, Şehirokulları Genel Müdürü Hayati Oktay, Tuzla Birey Anadolu Lisesi kurucusu Ahmet Kudu, İstanbul’da görev yapan yaklaşık 150 okul Müdürü ve Müdür Yardımcıları, Emekli Sosyolog ve Tarih Araştırmacısı Cevdet Aşkın, Gümüşhaneli sanatçı Selahattin Tanış, Emekli öğretmenler, İl Dernek Başkanları, İlçe Başkanları, Belde ve Köy Dernek Başkanları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 14:34

Salih ZENGİN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER
sanalbasin.com üyesidir